Montowanie ciepłych parapetów

 

Można by pomyśleć, że tzw. „ciepłe parapety”, to po prostu dobrze uszczelnione parapety, oraz wykonane z ciepłego plastiku. Różnie ludzie mogą kojarzyć to pojęcie. Jednak ważne jest, aby o nim w ogóle wiedzieli. Straty ciepła mogą negatywnie wpływać na domowy budżet. Z czasem są to naprawdę duże sumy.

Wykorzystanie ciepłych parapetów w budownictwie

ciepły parapetCo to jest ciepły parapet? Jest to po prostu podokienny profil, zapewniający optymalne połączenie okna z murem szczególnie w miejscach, gdzie nie można było dokładnie zastosowań pianki poliuretanowej, ponieważ nie doszła ona do końca szczeliny powstałej szczególnie po klinach montażowych. Ciepły parapet powinien być dostosowany do okiennego profilu. Nie jest to trudne, ponieważ takie profile są wykonane ze styropianu technicznego, przez co są bardzo łatwe w samej obróbce. Na takim profilu można osadzać każdy rodzaj okien, zarówno drewniane, aluminiowe, czy plastikowe. W każdym wypadku połączenie okna z murem jest doskonałe, a ewentualne braki izolacji – uszczelnione. Szczelne okna i ciepłe parapety są bardzo ważne, ponieważ właśnie w tych miejscach może zbierać się para wodna i tym samym zagrażać powstawaniu wilgoci przy samych oknach. Często się zdarza, że na okiennych framugach powstaje ciemny zaciek (grzyb), który przez całą zimę może znacznie się rozrosnąć i nawet przedostać się do murów. A wtedy to już tylko krok do zagrzybienia domu. A przecież rozwiązanie takiej sytuacji jest bardzo proste i tanie. Warto z niego skorzystać.

Przy zakładaniu okien nie warto oszczędzać. Okna (oraz przestrzeń wokół nich) są tymi elementami, które są najbardziej narażone na działanie wielu niesprzyjających czynników – szczególnie atmosferycznych. Ale nie należy zapominać o czynnikach w samym domu (kondensacja pary wodnej itp.)

 


Opublikowano

w

przez

Tagi: