Najlepsze materiały opałowe

Gdy nadchodzi jesień całe mnóstwo osób zaczyna odwiedzać punkty składu materiałów opałowych. W takich miejscach znaleźć możemy całą masę różnego rodzaju węgla, koksu czy też drewna. W ostatnich latach jednak w sprzedaży pojawił się materiał nieco bardziej ekologiczny niż wszystkie z wcześniej wymienionych. Mowa tu o materiale jakim jest ekogroszek.

Sprawdzony polski ekogroszek

polski węgiel ekogroszekEkogroszek jest materiałem, o którym wciąż mnóstwo osób jeszcze nie słyszało. Materiał ten powstaje na bazie węgla kamiennego lub brunatnego i jest niezwykle wydajny. Do produkcji tego materiału świetnie sprawdza się polski węgiel ekogroszek z niego powstający wyróżnia się doskonałymi parametrami dotyczącymi emisji ciepła. Ekogroszek z wyglądu przypomina bardzo drobne kulki, których granulacja nie przekracza 25mm. Z kolei najmniejsze kulki ekogroszku mają najczęściej średnicę nie mniejszą niż 5 milimetrów. Na dzień dzisiejszy nowe odmiany ekogroszku są bardzo efektywne. Ich kaloryczność niekiedy jest na tak wysokim poziomie jak w przypadku węgla. To co dodatkowo przemawia za stosowaniem tego materiału to jego cena. Otóż ekogroszek możemy kupić w cenie o połowę mniejszą niż cena węgla a efektywność tego materiału niekiedy mało od węgla odbiega. To o czym warto pamiętać przy planowaniu zakupów większej ilości ekogroszku to przede wszystkim czas kiedy go kupujemy. Otóż zawsze najlepsze ceny w składach opału znajdziemy na wiosnę i początkiem lata. Im bliżej do zimy to cena znacznie wzrasta. 

Wiele osób zapewne zadaje sobie pytanie jak taki ekogroszek w piecach spalać. Otóż najlepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w specjalny kocioł zasypowy. Często kotły te posiadają podajniki przystosowane do dawkowania tego materiału. Inwestowanie w taki kocioł może się zwrócić w ciągu zaledwie kilku lat.