Najwięksi producenci opon oferują również opony rowerowe

Zawodowi kolarze doskonale wiedzą jak ogromne znaczenie dla ich bezpieczeństwa maja opony założone na rowerowe koła. Od odpowiedniej jakości materiału i właściwie zaprojektowanego bieżnika zależy również czas, w jakim przejadą daną trasę. Cieszy jednak to, że właściwie dobrane opony mają coraz większe znaczenie dla amatorów jazdy na dwóch kołach.

Warto kupić opony rowerowe z najwyższej półki

odpowiednia opona rowerowa 29Rowerzyści amatorzy i półzawodowcy kupują sobie coraz lepsze i coraz szybsze rowery. Dzięki temu jazda jest zdecydowanie przyjemniejsza, ale również mniej wymagająca. Dla takich rowerów dedykowane są opony, które produkują najwięksi giganci w branży oponiarskiej. Wystarczy napisać, że odpowiednia opona rowerowa 29 cali najwyższej jakości może kosztować nawet kilkaset złotych. Jest ona sygnowana logiem największego na świecie producenta opon. Każdy rowerzysta – bez względu na stopień zaawansowania – powinien kupić sobie do roweru opony z najwyższej półki. Bo wbrew pozorom jakość opon ma jeszcze większe znaczenie dla amatorów aniżeli dla zawodowych kolarzy. Jeśli po raz pierwszy wsiadamy na rower przeznaczony do szybkiej jazdy szosowej to dopilnujmy tego, żeby był on wyposażony w wysokiej klasy opony. Od tego zależy przyczepność, droga hamowania i mniejszy poślizg na mokrej szosie. Są to elementy, które mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo każdego rowerzysty. A wysokiej klasy opona wytrzyma nawet kilka lat.

Za naprawdę dobre opony rowerowe trzeba zapłacić około dwustu złotych za sztukę. Może się to wydawać dużym wydatkiem, ale weźmy pod uwagę, że nowoczesne rowery kosztują kilka tysięcy złotych. Dobrze skonstruowana opona rowerowa będzie o wiele bezpieczniejsza od opon montowanych w rowerach seryjnie. Jeśli chcemy pojeździć szybko to zainwestujmy w bezpieczne opony do swojego jednośladu.