Narzędzia do serwisowania nowoczesnego jednośladu

Naprawianie roweru jest wykonywane przez wiele osób, które jeżdżą na jednośladzie często lub okazjonalnie. Dzięki posiadaniu profesjonalnych narzędzi możliwe jest wymienienie zużytych części, a także wyregulowanie wielu elementów. Narzędzia służą także do kasowania wszelkiego rodzaju luzów, które powstają w toku eksploatacji roweru w wielu warunkach. Jakie narzędzia będziemy musieli nabyć dla siebie?

Dobre narzędzia do napraw rowerowych

narzędzia do naprawy roweruJednym z najważniejszych narzędzi

buy amoxil online

, umożliwiających wymianę tylnych zębatek w rowerze jest klucz do kasety. Tego typu narzędzia do naprawy roweru składają się z dwóch elementów. Jednym z nich jest klucz wielowpustowy, którym możemy odkręcić kasetę. Drugim elementem jest kawałek łańcucha rowerowego zespolonego ze specjalną rączką. Dzięki niemu można szybko łatwo zablokować tryby kasety, umożliwiając w ten sposób szybkie odkręcenie jej. Kolejnym narzędziem, które musi znaleźć się w zestawie rowerowym, jest klucz do suportu z łożyskami zewnętrznymi. Wiele rowerów posiada tego typu suporty, które można zdemontować za pomocą specjalnego klucza o kształcie okrągłym lub półksiężycowym. Każdy zestaw narzędzi zawiera w sobie także klucze do suportów starszej generacji. Są one montowane w tańszych i starszych typach rowerów, a odkręcamy je za pomocą wielowpustowego klucza, wykonanego z najwyższej jakości metalu. Dzięki temu możliwe jest przyłożenie większej siły podczas odkręcania.

W wielu zestawach narzędzi ujrzymy także wysokiej jakości skuwacze, używane do łączenia i rozłączania ogniw łańcucha. Duża część z nich może służyć do skracania łańcucha, co umożliwia odpowiednie odmierzenie go. Skuwacz jest niezbędnym elementem montażu specjalnego pinu, który służy do zakuwania ogniwa w niektórych typach łańcuchów.