Niedrogie czyszczenie separatorów

Woda, z której korzystamy w domu czy też w firmie, pochodzi z wodociągów, do których też trafia z  oczyszczalni ścieków, gdyż jest wielokrotnie wykorzystywana. Jeżeli chodzi o mieszkańców miast, to ich ścieki trafiają bezpośrednio do kanalizacji, a potem do przedsiębiorstw komunalnych.

Kiedy należy czyścić separatory?

profesjonalne czyszczenie separatorówWiększość osób na co dzień nie zastanawia się, co się dzieje z wodą którą wykorzystujemy w domu, ponieważ odbywa się to automatycznie. I to inaczej wygląda sprawa W przypadku domów jednorodzinnych tym bardziej tych położonych z dala od centrów miast, gdzie coraz częściej właściciela decydują się na zamontowanie przydomowej oczyszczalni. Do tego celu wykorzystywane są specjalne separatory, których zadanie polega na oczyszczaniu wody zanieczyszczeń stałych oraz płynnych. Ich działanie głównie opiera się na zasadzie grawitacji, dzięki czemu ciężkie odpady pozostają na dnie separatora, natomiast lekkie, takie jak olej, unoszą się na powierzchni wody. Warto zaznaczyć, że profesjonalne czyszczenie separatorów powinno być prowadzone Przynajmniej raz w miesiącu, a jeżeli są one bardzo często wykorzystywane i oczyszczają znaczną ilość wody, to nawet częściej. W zależności od wybranego modelu urządzenia, czyścić go można samodzielnie lub też Korzystając z profesjonalnych usług firm odpowiedzialnych za czyszczenie separatorów. Od tej czynności zależy wydajność urządzenia, dlatego należy dbać o regularne oczyszczanie poszczególnych elementów separatora. Jeżeli chodzi o cenę tej usługi, to jest ona zależna od miasta i od firmy przeprowadzającej czyszczenie.

Zakup niewielkiego separatora, to koszt około kilkuset złotych, jednakże trzeba mieć na uwadze iż mniejsze modele mają mniejszą wydajność. W związku z czym sprawdzą się w domkach letniskowych, na działkach czy też przy niewielkim zużyciu wody.


Opublikowano

w

przez

Tagi: