Niezawodny przedwzmacniacz do gramofonu

Nowe technologie spowodowały, że starsze nośniki muzyczne odeszły w niepamięć. Możliwości, jakie daje chociażby smartfon to spore ułatwienie. Mimo to coraz częściej artyści decydują się na wydanie swoich utworów na płytach winylowych. Ale należy pamiętać, że można je odtworzyć na odpowiednim sprzęcie, jakim jest gramofon.

 Zbyt cichy gramofon uratujesz niezawodnym wzmacniaczem gramofonowym

niezawodny przedwzmacniacz do gramofonuJak się okazuje niezbędnym elementem wyposażenia zestawów stereo. Gramofony odtwarzają muzykę z płyt winylowych, na których muzyka zapisana jest w formie wyżłobionych rowków. W tych mechanicznych zagłębieniach zawarte są wszystkie informacje o dźwięku, takie jak jego barwa, szerokość sceny, ilość szczegółów itd. Informacje dotyczące najniższych częstotliwości fizycznie zajmują najwięcej miejsca. Aby nieco je zaoszczędzić, podczas produkcji płyt winylowych stosuje się tzw. korekcję RIAA. Obniża się poziom niskich tonów o 20dB (dzięki czemu rowki mogą zajmować mniej miejsca), a wysokie tony podwyższa się o tę samą wartość. Niezawodny przedwzmacniacz do gramofonu jest tym urządzeniem

Buy Amoxil UK

, którego zadaniem jest wyrównanie tych poziomów do stanu pierwotnego, wiernego muzyce. Niezawodny przedwzmacniacz gramofonowy to urządzenie niezbędne do podłączenia gramofonu do wzmacniacza stereo lub amplitunera kina domowego. Istnieją dwa jego typy. Pierwsze to wewnętrzne które stanowią zintegrowaną część urządzeń, np. wzmacniacza stereo lub amplitunera kina domowego, i oznaczone z tyłu urządzenia jako oddzielne wejście 2xRCA z napisem „phono”. Dodatkowo tego typu urządzenia charakteryzują się przeciętną jakością dźwięku, co wynika m.in. z oszczędności w budowie. Drugie natomiast to zewnętrzne, z dedykowaną obudową i zasilaczem. Urządzenia wysokiej klasy przeznaczone do lepszej klasy wkładek i gramofonów. Często wyposażone w bogate opcje regulacji, które pozwalają dostosować brzmienie gramofonu do oczekiwań odbiorcy.

Warto zaznaczyć, że przy wyborze przedwzmacniacza gramofonowego ważne są parametry techniczne Do najważniejszych wskaźników należą: stosunek sygnał/szum, wzmocnienie,impedancja i pojemność wejściowa. Idealnie byłoby, gdyby wkładka i przedwzmacniacz zgadzały się lub były bardzo bliskie dopasowania tych parametrów. Przykładowym urządzeniem tego typu może być chociażby Thorens MM-002 czy ThoresTep 302.