Noclegi nad jeziorem w lubuskim

Województwo lubuskie jest jednym z chyba najmniej znanych w Polsce. Jest ono niewielkie, ze stolicą w Zielonej Górze, a wiele osób nie wie, ile kryje się w nim atrakcji. To przede wszystkim kraina jezior i wina. Choć z tych pierwszych słyną Mazury, to i w zachodniej Polsce jest się czym pochwalić.

Szukamy noclegu nad jeziorem w lubuskim

jednodniowy nocleg nad jeziorem w lubuskimJeziora stanowią aż 9 procent województwa lubuskiego. Co więcej, to nadal tak naprawdę mało truistyczny region. Jest tu więc wiele do odkrycia. Jeśli szukamy szybkiego odpoczynku, jednodniowy nocleg nad jeziorem w lubuskim jest świetnym pomysłem. Po pierwsze – woda. Nad lubuskimi jeziorami możemy wypoczywać na wiele sposobów. Możemy się po prostu opalać na plaży. Możemy tez wybrać bardzie aktywną formę wypoczynku. Nad brzegami lubuskich jezior znajdziemy liczne wypożyczalnie sprzętu wodnego, – do rowerków wodnych, przez kajaki po motorówki. Dla każdego coś dobrego. Oczywiście amatorzy pływania również będą zachwyceni. Szczególnie, ze znajdziemy tu i gwarne ośrodki wypoczynkowe, i skryte w lasach małe jeziorka, wśród których słychać tylko ptaki. Lubuskie to idealne miejsce i dla wielbicieli plaż i gwarnych miejscowości letniskowych, jak i dla tych, którzy pragną się po prosty zaszyć w cichym miejscu pełnym pięknej przyrody. Dodatkowo każde z lubuskich jezior ma swoją specyfikę, chociażby Jezioro Sławskie, które jest doskonałe dla fanów sportów wodnych, szczególnie kajakarzy  – wiedzie przez nie Lubuski Szlak Kajakowy, który liczy aż 200 km.

Lubuskie to region, który nie przychodzi nam jaki pierwszy do głowy, gdy myślimy  wypoczynku, a jest to błąd. To piękne miejsce, gdzie możemy znaleźć nie tylko mnóstwo atrakcji, ale także wiele zacisznych lokalizacji do spokojnego wypoczynku. Warto dowiedzieć się o lubuskim więcej.