Nowoczesna klawiatura dla gracza

 

Dobra klawiatura jest niezastąpionym narzędziem dla każdego profesjonalnego gracza, i może w znacznym stopniu ułatwiać nawet najtrudniejsze rozgrywki. Brat kolegi z drużyny, który niedawno zaczął karierę profesjonalnego gamera działał jeszcze na najbardziej podstawowym sprzęcie, dlatego postanowiliśmy wręczyć mu prezent z okazji dołączenia do zespołu.

Klawiatura dla początkującego gracza

klawiatury mechaniczneOczywistym wyborem na prezent była wysokiej jakości klawiatura gamingowa, choć z racji iż młody kolega nie był jeszcze tak wprawny w obsługiwaniu sprzętu, nie mogła być ona zbyt skomplikowana. Gamingowe klawiatury mechaniczne różniły się od siebie nieraz tak bardzo, iż spędziliśmy wiele czasu na porównywaniu różnych modeli, ich możliwości i przede wszystkim trudności sterowania. Jedna klawiatura zwróciła naszą uwagę, gdyż pozornie należała do prostszych urządzeń, nie mających zbyt wielu akcesoriów, aczkolwiek należała do najwygodniejszych i najbardziej rekomendowanych urządzeń w swoim przedziale cenowym. Wizualnie była to prosta klawiatura o niemal szkieletowej budowie, gdyż była pozbawiona ciężkiej zewnętrznej obudowy. Była jednak dwukrotnie szersza niż każda standardowa klawiatura komputerowa, a klawisze służące do sterowania większością gier na rynku były w niej wyeksponowane w taki sposób, iż nawet w całkowitych ciemnościach mogły być łatwo znalezione z racji większych rozmiarów i charakterystycznego profilowania.

Urządzenie posiadało oczywiście regulowane podświetlenie, sterowane za pomocą pokrętła umieszczonego na jednym z jej rogów. Pokrętło mogło być w dowolnym momencie zablokowane, by uniemożliwić przypadkową zmianę natężenia czy koloru światła w trakcie używania klawiatury. Był to sprzęt idealny dla początkującego gracza, gdyż był nie tylko prosty w obsłudze, ale również funkcjonalny.