Nowoczesna komora hiperbaryczna

Osoby z chorobami płuc przeważnie powinny jak najczęściej odwiedzać miejsca, gdzie panuje czyste powietrze, ponieważ powszechnie występujący w powietrzu smog, skutecznie niszczy ich narząd oddechowy. Dziś coraz trudniej o takie miejsce, dlatego trzeba szukać alternatywnych rozwiązań.

Czym jest komora do tlenoterapii?

komora hiperbaryczna w tychachDzięki tlenowi możemy żyć, ponieważ jest ona nam potrzebny w każdej sekundzie istnienia. Wdychany przez nozdrza i usta, trafia do płuc, a także do każdej komórki, zatem powinien być dobrej jakości. A jakiej jakości jest powietrze, których codziennie oddychamy? Z pewnością w wielu miastach nie pozwala ono na oddychanie pełną piersią, bo może spowodować wiele ciężkich zmian w płucach, a nawet chorób nowotworowych. Dziś mówiąc o czystym tlenie, możemy mieć na myśli tylko komory hiperbaryczne, gdyż tylko tam nie jest on niczym zanieczyszczony i służy do przeprowadzania tlenoterapii. Komora hiperbaryczna w Tychach jest jedną z kilkudziesięciu, które znajdują się w naszym kraju. Na terapie w nich są zapisywani pacjenci z kilkutygodniowym wyprzedzeniem, ponieważ jest tak wielu chętnych. Obecne na rynku komory, przeznaczone są dla jednej lub kilku osób. W pierwszym przypadku pacjent oddycha tlenem bezpośrednio wpuszczanym do komory, natomiast w drugim pacjenci siedzą na krzesłach i mają podawane specjalne maski tlenowe. Tlenoterapia jest niezwykle skutecznym sposobem na leczenie wielu rodzajów chorób, niekoniecznie związanych z płucami. Pomaga ona także w ciężko gojących się ranach czy też w cukrzycy.

Lista korzyści jakie płyną ze stosowania tlenoterapii w komorze hiperbarycznej jest bardzo długa. W związku z tym kolejka chętnych do skorzystania z niej ciągle się zwiększa. Wystarczy wykonać około dziesięciu serii po trzydzieści – czterdzieści minut, aby zauważyć pierwsze efekty lecznicze.