Nowoczesne blaty do kuchni

Po przeprowadzeniu się do nowego domu byłam bardzo podekscytowana. Nie mogłam się doczekać kiedy zacznę się na nowo urządzać. Po zeszłych właścicielach zostały meble, które nie za bardzo mi się podobały. Kuchnia przez ciemne meble była bardzo ponura.

Jaki blat do kuchni wybrać?

blaty kuchenne z corianuOd zawsze wolałam jasne i delikatne kolory. Nowa kuchnia miała jedno niewielkie okno, przez które wpadało niewiele światła. Chciałam aby kuchnia stała się bardziej wesoła i planowałam jej metamorfozę. Oczywiście po zakupie domu nie stać nas było na wielki remont dlatego szukałam inspiracji, w jaki sposób mogłabym odświeżyć to pomieszczenie. Było to dla mnie bardzo ważne, gdyż spędzałam w kuchni bardzo dużo czasu. Szukałam inspiracji w internecie. Chciałam zobaczyć jak na własną rękę można odnowić meble kuchenne. Okazało się, że wystarczy zmienić okleinę, przemalować płytki oraz wymienić blat kuchenny aby pomieszczenie nabrało świeżości i wydawało się jaśniejsze. Zaczęłam ochoczo szukać jasnej okleiny oraz specjalnych farb. Blat postanowiłam wymienić na samym końcu. Blat w kuchni musi być trwały i odporny na różnego rodzaju uszkodzenia. Przeglądając kilka strony w internecie natknęłam się na tone.pl/material/corian”>blaty kuchenne z corianu. Były one bardzo efektowne. Okazało się, że blaty z tego materiału są niezwykle wytrzymałe, trwałe oraz odporne na zmienne temperatury. Materiał jest również odporny na wodę i ścieranie oraz na działanie środków chemicznych. Corian łatwo się czyści i nie pozostają na nim plamy i odbarwienia. Zdecydowałam, że właśnie taki blat będę miała w swojej odnowionej kuchni. Oprócz swoich właściwości prezentował się on wyjątkowo oryginalnie i elegancko.

Blaty do kuchni z tego materiału stają się coraz bardziej popularne, gdyż nie są porowate i utrudnia to rozwój chorobotwórczych grzybów i bakterii. A jak wszyscy wiemy w kuchni bardzo ważne jest zachowywanie czystości blatów i akcesoriów kuchennych.