Nowoczesne systemy zapewniające precyzyjne cięcie materiałów

W zakładach zajmujących się wyrobami z tkanin potrzebne są profesjonalne sprzęty, które usprawnią całą pracę. Szczególnie ważne jest odpowiednie cięcie tkanin. Cięcia muszą zostać wykonane w konkretnych miejscach, pozostawiając tkaniny o danej długości, bez żadnych uszkodzeń.

Laserowe cięcie tkanin z przypalaniem krawędzi materiału

systemy wzdłużnego cięcia tkaninJeszcze nie tak dawno temu materiały przecinano głównie za pomocą systemów nożycowych – pierwsze takie systemy były sterowane ręcznie. Teraz na rynku istnieją profesjonalne systemu, które tną materiały po zaprogramowaniu komputerowym na konkretną linię produkcyjną. Rzadziej używa się noży do cięcia tkanin. Zdecydowanie częściej w maszynach znajdują się lasery, które bardzo precyzyjnie tną przeróżne materiały. Cięcie laserowe tkanin ma wiele zalet. Przede wszystkim systemy wzdłużnego cięcia tkanin nadają się do przecinania wielu tekstyliów. Tkaniny, tkaniny z włókna szklanego, tapicerki, polary i inne materiały mogą zostać precyzyjnie przecięte za pomocą lasera. Obróbka takich materiałów jest bezkontaktowa. W miejscu cięcia pozostają tylko czyste krawędzie. Nie ma możliwości strzępienia się materiału po zastosowaniu cięcia laserowego. Laser umożliwia również grawerowanie tkanin. Grawerowanie laserowe wygląda bardzo nowocześnie i elegancko. Przy cięciu różnych tkanin dokładność jest wysoka. Laser bardzo precyzyjnie przycina tkaniny w konkretnych miejscach.

Krawędzie cięcia w trakcie przecinania są stapiane, dzięki czemu materiał nie będzie się strzępił. Jest to specjalna technologia o nazwie cut & seal process. Nie powstają żadne zniekształcenia na tkaninie, bo cały proces jest bezdotykowy. Nawet filigranowe elementy mogą zostać bardzo precyzyjnie przycięte za pomocą maszyny cięcia wzdłużnego. Jest wiele systemów laserowych do wyboru, z których warto skorzystać.