Obkurczające tunele grzewcze

Pakowanie artykułów stanowi jeden z elementów cyklu produkcyjnego w większości przedsiębiorstw, skupiających się na wytwórczości. Im większe są możliwości fabryki, tym szanse na wysokie zyski rosną, dlatego przedsiębiorcy coraz częściej inwestują w wydajny sprzęt, który znacznie ułatwia oraz przyspiesza pracę. To tego typu wyposażenia należą m.in. obkurczające tunele grzewcze.

Zasada działania tuneli grzewczych

tunele obkurczająceNowoczesne tunele obkurczające mają za zadanie zmniejszanie objętości folii termokurczliwej na pakowanych produktach. Urządzenia składają się z komory grzewczej oraz pasa transportującego. Tunele posiadają sterowniki, które pozwalają na regulację temperatury, a także prędkości pracy pasa transportującego. Wyświetlacz pokazuje bieżącą i zadaną temperaturę, co pozwala na pełną kontrolę pracy. Sama obsługa urządzenia jest niezwykle prosta. Producenci oferują obkurczające tunele grzewcze do pakowania w różne rodzaje folii (np.: polietylenową, polipropylenową lub poliolefinową), które różnią się wymiarami oraz prędkością pakowania. Niektórzy specjaliści wykonują nawet komory grzewcze na zamówienie, dostosowane do nietypowych wymiarów artykułów. Tunele obkurczające znakomicie sprawdzają się przy pakowaniu kilku produktów w jednym czasie, dzięki czemu znacznie przyspieszają cały proces wytwórczy. Dodatkowo można ich używać, jako urządzeń indywidualnych lub dołączyć do ciągu linii produkcyjnej.

Zastosowanie obkurczających tuneli grzewczych w przedsiębiorstwie, w którym szybkie pakowanie artykułów jest konieczne, stanowi bardzo dobry pomysł, ponieważ nie tylko przyspiesza pracę, ale również znacznie ją ułatwia. Jest to wydatek rzędu od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, jednak inwestycja, przy odpowiednich obrotach, bardzo szybko się zwraca.