Odpowiednia filtracja gwarantuje poprawne chłodzenie

Odpowiednia jakość powietrza jest jedną z kluczowych spraw w procesach przemysłowych. Należy zauważyć, że często za poprawny przebieg procesu odpowiada właśnie jakość powietrza. Niektóre z urządzeń czy maszyn są chłodzone powietrzem atmosferycznym, które jest zasysane przez wentylatory. Bardzo dobrym przykładem jest serwerownia, w której należy zapewnić odpowiednie warunki otoczenia.

Maty filtracyjne powszechnie stosowane w układach wentylacji

mata filtracyjnaW takim przypadku bardzo ważnym parametrem jest wilgotność powietrza. Dodatkowo kluczową sprawą są różnego rodzaju zanieczyszczenia, które dostają się do chronionych pomieszczeń wraz z zasysanym powietrzem. Drobinki pyłu i kurzu, które są obecne w powietrzu mogą przyczynić się do wystąpienia awarii przemysłowych. Jest to sytuacja absolutnie niedopuszczalna, której trzeba przeciwdziałać. W tym celu stosuje się różnego rodzaju elementy takie jak na przykład mata filtracyjna. Mata taka umożliwia odfiltrowanie zanieczyszczeń z powietrza, które wpływają na nieprawidłową pracę urządzeń. Oprócz nieprawidłowej pracy mogą wystąpić również inne, poważniejsze skutki. Jednymi z takich skutków są awarie, które mogą wywołać przestoje różnego rodzaju procesów. Żeby nie dopuścić do takich sytuacji należy zapewnić odpowiednie zabezpieczenia, które zapewnią ochronę newralgicznych układów. Pozwala to zaoszczędzić spore fundusze związane z ewentualnymi naprawami czy przestojami maszyn.

Nie trudno wyobrazić sobie sytuację, w której zanieczyszczone powietrze używane do chłodzenia maszyny powoduje jej awarię. Ta z kolei powoduje przestój w procesie, bez którego nie może odbywać się produkcja. W wyniku stosowania mat filtracyjnych przedsiębiorca ma pewność, że powietrze używane do chłodzenia maszyn ma odpowiednie właściwości użytkowe, a co najważniejsze w żaden sposób nie zagraża poprawności ich działania.