Odzież dla kobiet w ciąży

Kobiety w ciąży muszą się liczyć z faktem, że od około czwartego miesiąca ich waga zacznie gwałtownie wzrastać i odczują to w obrębie brzucha, biustu, ud i pośladków. Takie zmiany wymagają nowego ubrania, które będzie bezpieczne i wygodne.

Rodzaje odzieży ciążowej

odzież ciążowaW czasie ciąży przyszłe mamy muszą na siebie szczególnie uważać, żeby się nie przeziębić i nie zmarznąć, bo może to mieć negatywne skutki dla ich nienarodzonego maleństwa. W tym celu warto ubierać odpowiednie ubranie, które zabezpieczy kobietę przed zimnem w chłodne dni i zapewni odpowiedni przewiew w upalne dni. Odzież ciążowa często występuje na dziale dla kobiet puszystych, gdyż mają podobne fasony. Większość ubrań jakie noszą kobiety w ciąży, mają za zadanie ukryć zwiększający się brzuszek, a więc są luźne. Ale bywają też kobiety, które chcą podkreślić ten stan i wybierają odzież obcisłą i dopasowaną. Najpopularniejsze są spodnie z podniesionym stanem, który tworzy doszyty, spory kawałek materiału elastycznego, lub luźne sukienki odcięte pod biustem. Także bluzki są często kupowane przez panie w błogosławionym stanie, które posiadają specjalne zaszycia po bokach, mające na celu pomieszczenie zaokrąglonego brzuszka. Możemy nabyć także krótkie spodenki z podniesionym stanem, lub spódnice. Wybór jest obecnie tak duży, że z pewnością każda przyszła mama znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Panie z widocznym brzuszkiem, często zakładają luźno opadające tuniki, do których zakładają wygodne leginsy także z podwyższonym stanem.

Na czas ciąży nie należy przesadzać z ilością ubrań, gdyż po dziewięciu miesiącach przestaną nam być potrzebne. Jedynie mogą się przydać bluzki i sukienki, gdyż biust karmiącej mamy nadal pozostaje większy. Wystarczy po kilka rzeczy z każdego rodzaju.