Odzież dla mam karmiących

Nie każda mama decyduje się na karmienie piersią, bo wiąże się z tym wiele obowiązków. W pierwszych  miesiącach życia, dziecko należy karmić nawet kilkanaście razy na dobę i na żądanie, więc mama musi być na to zawsze gotowa.

Rodzaje odzieży do karmienia

odzież do karmieniaKiedy matka jest cały czas z dzieckiem w domu, to nie ma problemu z karmieniem, bo w każdej chwili może przystawić malucha do piersi. Natomiast kiedy jest poza domem, to sytuacja się komplikuje, bo będąc ubrana w zwykły stanik i bluzkę, ciężko jej będzie nakarmić malucha w miejscu publicznym. Rozwiązaniem problemu jest odzież do karmienia, która została uszyta w taki sposób, aby mam mogła szybko i łatwo nakarmić dziecko. Jest to przede wszystkim dobry stanik z odpinanymi miseczkami i bluzki, które mają specjalny dekolt, albo odpowiednie rozpięcia. Biustonosz powinien mieć regulowane ramiączka i łatwe w oddzielnym odpinaniu miseczki. Bluzki do karmienia mają najczęściej zakładany na przemian materiał na piersiach, dzięki czemu mama tylko rozsuwa bluzkę i może nakarmić małego głodomorka. W podobnym stylu są szyte sukienki dla kobiet karmiących. Innym modelem odzieży do karmienia, są bluzy, które posiadają rozpięcia na wysokości piersi z obu stron. Dzięki temu mama może w dowolnej chwili wyjąć tylko jedną pierś i nakarmić dziecko, bez odsłaniania drugiej. Ważne jest to, iż taka odzież jest wykonana z bezpiecznych materiałów, najczęściej jest to bawełna, ponieważ przepuszcza ona powietrze i doskonale chłonie wodę, co jest ważne w upalne dni.

Każda karmiąca mama powinna zakupić przynajmniej kilka modeli takiej odzieży, bo na pewno jej będzie bardzo potrzebna. Kilka sztuk na pewno wystarczy na cały okres karmienia. Odzież najtaniej możemy kupić w sklepach internetowych, które oferują taki asortyment.