Pasy poliestrowe na zawiesia

Zawiesia są bardzo ważnymi elementami mocującymi, które wykorzystuje się na placach budowy oraz w firmach transportowych. Jednymi z najpopularniejszych z nich są te, wykonane z pasów poliestrowych. Sprawdzają się bardzo dobrze w przypadku przenoszenia i mocowania ładunku, który nie posiada punktów zaczepu na swojej powierzchni. Podlegają one wyśrubowanym normom bezpieczeństwa i oznaczeń, dzięki czemu można je bezpiecznie stosować.

Oznaczenia zawiesi pasowych

pasy zawiesiaBranże budowlana i transportowa wymagają sprawdzonych i wytrzymałych rozwiązań. Dlatego wykorzystujące pasy zawiesia są tak popularne. Można za ich pomocą owinąć wymagający przeniesienia ładunek lub przymocować go do podłoża. Wszystkie tego typu zawiesia są produkowane z wysokiej jakości wytrzymałych włókien poliestrowych. Podlegają też wyśrubowanym normom bezpieczeństwa, które dotyczą udźwigu i wyraźnych oznaczeń każdego ze skończonych produktów. Dlatego w zależności od udźwigu różni się ich kolor. Wykorzystuje się osiem charakterystycznych barw, z których fioletową oznacza się te o najmniejszym udźwigu, a pomarańczową o największym. Na powierzchni każdego pasa znajdują się także równoległe przeszycia. Ich liczba również odpowiada udźwigowi. Ponadto producenci zobowiązani są oznaczać każde zawiesie etykietą informacyjną, która zawiera także informacje o certyfikatach bezpieczeństwa, które spełnia konkretny pas.

Pasy poliestrowe są bardzo często wykorzystywane do produkcji zawiesi dla branży budowlanej i transportowej. Mają one wiele zastosowań tam, gdzie inne typy materiałów się nie sprawdzają. Każde z nich produkowane jest zgodnie z przyjętymi normami. Wszystkie zawiesia tego rodzaju muszą być także oznaczone za pomocą koloru, przeszyć i etykiet. Pozwala to na ich odpowiedni dobór do zlecenia.