Pianka termoelastyczna prosto z laboratorium NASA

 

Nie da się ukryć, że konstrukcja materacy piankowych jest nowoczesna, ale też najdroższa. Tego typu materace zapewniają przede wszystkim wygodę i komfort. Można się na nich zrelaksować i odpocząć po ciężkim dniu pracy.

Stosowanie materacy z pianki w profilaktyce przeciwodleżynowej

materace piankowe 140x200Materace piankowe są bardzo dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy mają problemy z kręgosłupem. Oczywiście nowoczesne materace piankowe wykonywane są z najwyższej jakości pianek. Istnieje co najmniej kilka rodzajów pianek, które są wykorzystywane w konstrukcji materacy piankowych. Szczytowym osiągnięciem w tym zakresie są materace piankowe termoelastyczne. Jak sama nazwa wskazuje, są to materace, które ulegają odkształceniu pod wpływem ciepła. Chodzi tutaj o ciepło przekazywane przez ciało człowieka. Tego typu materace piankowe 140×200 powstają z pianki termoelastycznej, która po raz pierwszy wykorzystana została w laboratoriach … NASA. Na szczęście po kilkunastu latach cena takich materacy osiągnęła poziom porównywalny do innych propozycji dostępnych na polskim rynku. Wystarczy wspomnieć tutaj o materacach lateksowych czy też o popularnych jeszcze niedawno materacach kieszonkowych (multipack). Najważniejszą zaletą materacy piankowych termoelastycznych jest ich wygoda. Bardzo często zaleca się stosowanie takich materacy u osób, które chorują i nie wychodzą z łóżka – stanowi to idealną profilaktykę przeciwodleżynową. Materac tak dobrze dopasowuje się do ciała, że nie ma mowy o powstaniu odleżyn.

Inną zaletą takiej pianki jest to, że nazywana jest ona „pianką z pamięcią”. Chodzi o to, że materiał zapamiętuje kształt i ułożenie ciała. Dzięki materacom z pianki termoelastycznej można w końcu poczuć prawdziwą ulgę i wyspać się. Odpoczynek na takich materacach stanowi najlepszą formę ucieczki od napięcia mięśni ciała.