Pierwsza pielęgnacja psa

Kiedy decydujemy się na zakup lub przygarnięcie psa musimy mieć świadomość, że pies to nie zabawka a żywa istota, o którą trzeba dbać. Należy też wiedzieć, że posiadanie psa wymaga wyrzeczeń i codziennej rutyny, to znaczy porannych spacerów i regularnej pielęgnacji.

Jak wygląda strzyżenie psów?

Jpierwsze strzyżenie psaeśli nasz pies ma już bardzo długą sierść a my boimy się lub zwyczajnie nie umiemy jej obciąć na pomoc przychodzi psi salon, w którym wykonywane są przeróżne zabiegi dla dużych i małych piesków. W takim salonie można właśnie wykonać pierwsze strzyżenie psa. W psim salonie pracują sami wykwalifikowani pracownicy, którzy mają doświadczenie w pielęgnacji psów. Cały zabieg polega na tym, że umawiamy się na dany dzień i godzinę. Następnie zostawiamy psa w salonie na około godzinę i możemy załatwić coś na mieście lub poczekać w domu. W tym czasie pracownicy biorą pieska najpierw do kąpieli. Dokładnie myją sierść, uszy i pyszczek oraz łapy psa. Następnie, po wstępnym wysuszeniu psa ręcznikiem, można przystąpić do strzyżenia. Należy przy tym pamiętać z jakim psem mamy do czynienia. Z reguły psy nie lubią strzyżenia dlatego bardzo ważne jest podejście przy tym zabiegu. Należy do psa mówić powoli i z czułością oraz nie denerwować się podczas obcinania. Kiedy pies wyczuje naszą niepewność lub strach może zachować się nieprzewidzianie i albo zaszczekać albo być agresywnym. Po zakończonym strzeżeniu można poprosić też o wyczyszczenie kamienia na zębach psa.

Pielęgnacja psa to nie taka prosta sprawa, dlatego nie bez powodu istnieją psie salony, które pomagają nam odpowiednio zadbać o naszego zwierzaka. My może i jesteśmy w stanie wykąpać naszego psa ale na pewno nie obetniemy mu sierści tak ładnie jak zrobią to specjaliści za nieduże pieniądze.