Poszukiwania dobrego płynu do baniek mydlanych

Moja córeczka jest bardzo zafascynowana bańkami mydlanymi. Na początku myślałam, że jej fascynacja szybko się skończy i przygotowywałam jej tylko domowe płyny do baniek mydlanych. Jednakże nie były one zbyt wydajne, szybko się kończyły, a córka ciągle chciała więcej i więcej baniek. Postanowiłam w końcu zainwestować w odpowiedni, wydajny płyn, który starczy na dłużej.

Jakie są dobre płyny do baniek mydlanych?

dobry płyn do baniek mydlanych 5LPoszukałam jakiejś publikacji na ten temat. Znalazłam informację o tym, że dobry płyn musi być jak najmniej rozcieńczony wodą. Odpowiednie proporcje są bardzo ważne. Tylko wtedy płyn może być naprawdę wydajny. Warto również sprawdzić czy wybrany przez nas płyn do baniek ma w składzie glicerynę. Gliceryna zapewnia trwałość baniek i ich stosunkową odporność na warunki atmosferyczne. Jest to niezwykle ważne szczególnie, kiedy bańki puszczamy na zewnątrz. Zaczęłam przeglądać oferty różnych sklepów internetowych. Wpisałam w wyszukiwarkę frazę: dobry płyn do baniek mydlanych 5L i zaczęłam szukać. Większej pojemności płynu już nie znalazłam. Widocznie jest to największa możliwa butelka z płynem do baniek. Zwróciłam również uwagę czy wybrane przeze mnie płyny mają certyfikat jakości, dopuszczający je na rynek jako zabawka dziecięca. Wybrałam jeden z płynów, który spełniał powyższe cechy. Producent gwarantował, że płyn jest bardzo wydajny i bezpieczny dla dzieci oraz że ma miły zapach.

Zamówiłam przesyłkę i kiedy tylko kurier ją dostarczył od razu rozpoczęłam zabawę z córeczką. Płyn miał rzeczywiście przyjemny dla nosa zapach, nie był chemiczny ani drażniący. Był dość gęsty co świadczyło o jego dobrej jakości i wysokiej wydajności. Bańki wychodziły z niego bardzo duże i w dużej ilości. Byłam zadowolona, że udało mi się znaleźć aż pięciolitrową butelkę tak dobrego koncentratu.