Potrzebowałam pomocy przy rozwodzie

Bardzo młodo wyszłam za mąż. Teraz, z perspektywy czasu wiem już, że to był błąd. Oboje z mężem nie zdążyliśmy się jeszcze „wyszumieć”. Obecnie nasze małżeństwo „wisiało na włosku”. A prawdę powiedziawszy już od dawna przypominało ono fikcję i w zasadzie łączył nas tylko urzędowy papier i wspólne mieszkanie na kredyt. Wobec tego zdecydowaliśmy się na rozwód.

Kto zajmuje się rozwodami w Przemyślu?

rozwody w PrzemyśluŁatwo było jednak powiedzieć, a trudniej zrobić. Mój mąż stwierdził, że nie będzie się zajmował formalnościami i po prostu stawi się w sądzie, jak przyjdzie mu pismo. Ja z kolei nie umiałam napisać odpowiedniego pozwu rozwodowego, dlatego musiałam skorzystać z pomocy prawnika. Odpowiednią osobę poleciła mi moja przyjaciółka. Dowiedziałam się od niej, że jest to bardzo dobry adwokat, który przeprowadzał już wielokrotnie rozwody w Przemyślu. Oczywiście z powodzeniem dla swoich klientów. Zapewniła mnie ona, że jest to bardzo dobry prawnik z wieloletnim doświadczeniem, który już od dawna prowadzi własną kancelarię adwokacką, która cieszy się bardzo dużym powodzeniem i popularnością wśród klientów. Mieści się ona w centrum Przemyśla, blisko sądu. Zdecydowałam się więc udać tam w pierwszej wolnej chwili. Dowiedziałam się, jakie są godziny otwarcia i poszłam tam po pracy. Od razu powiedziałam z czym przychodzę i niemal natychmiast dostałam dużą pomoc.

Dowiedziałam się nie tylko, jak napisać pozew rozwodowy i jakie informacje koniecznie muszą się w nim znaleźć, ale także jakie przyniesie to konsekwencje, i jak będzie wyglądała rozprawa sądowa. Adwokat ten został moim pełnomocnikiem i bardzo dobrze przygotował mnie on do rozwodu od strony formalnej. Dzięki temu wiedziałam, czego powinnam się spodziewać i w jaki sposób mogę przyśpieszyć cały proces.