restauracja

Praca przy obsłudze wesel w restauracji

Wiele młodych osób decyduje się na pracę przy obsłudze wesel. Nie ma się im co dziwić, praca jest ciężka lecz bardzo dobrze płatna. Przez weekend można zarobić nawet 400 złotych, co dla młodego człowieka jest ogromną sumą pieniędzy. Tym bardziej, że pracowanie co weekend w ciągu miesiąca daje nam 1600 złotych, a niektórzy ludzie tyle zarabiają pracując cały miesiąc.

Jak wygląda praca w restauracji?

restauracjaJeśli naszym miejscem pracy jest rekomendowana przez wielu restauracja w Gdańsku, to z pewnością płaca oraz warunki pracy będą godne. Często niestety zdarza się też tak, że sala weselna jest obsługiwana przez dwie osoby, maksymalnie trzy. Wówczas nie ma nawet chwili odpoczynku. Stale trzeba biegać z talerzami, gorącymi daniami i wysłuchiwać skarg gości. Taki katering nie jest zawsze przyjemny. Jeśli trafimy na fajną imprezę i miłych ludzi, czasem nawet poproszą nas do tańca lub zaproponują posiłek przy ich stole, małą kolejkę. Z tym spotykałam się wielokrotnie. Oczywiście praca i regulamin nakazuje by nie korzystać z takich uprzejmość jak wódka, lecz czasem i na to można było trochę przymrużyć oko. W wielkich miasta jak Gdańsk, Kraków czy Wrocław, bardzo łatwo znaleźć pracę przy obsłudze wesel. Gorszym sezonem jest zima a najlepszym lato. W lipcu i sierpniu mamy natłok takich imprez.

Jeśli wiec mamy wolny weekend i pilną potrzebę gotówki, takie kelnerowanie będzie dla nas idealnym rozwiązaniem. Żadna praca nie jest w 100% przyjemna, czasem jednak trzeba zagryźć zęby. Przy weselu z pewnością dobrze będzie nam się pracowało, patrząc na szczęście innych.