Produkcja filmów poklatkowych

Zapewne wiele osób, które chciały rozpocząć naukę tworzenia filmów albo próbowały od razu konkretnie zająć się trudnymi do opanowania na początku produkcjami albo się poddawały. Warto jednak zwrócić uwagę, iż istnieje ciekawa opcja jaką są tak zwane filmy poklatkowe, które nie tyle co są mniej czasochłonne, ale uczą bardzo wielu rzeczy.

Tworzenie pierwszego filmu poklatkowego 

profesjonalny film timelapseJeżeli kiedykolwiek zastanawialiśmy się nad rozpoczęciem pracy nad własnymi filmami to zdecydowanie nie powinniśmy od razu wybierać opcji z aktorami. ^Tak samo może być profesjonalny film timelapse, który nie tylko będzie o wiele łatwiejszy w produkcji, ale też pozwoli nam wyuczyć się najważniejszych aspektów. Mimo tego, iż film tego typu polega głównie na nagrywaniu jednego elementu przez długi czas, a następnie przyspieszeniu całości nagrania to musimy wykonać kilka etapów. Przede wszystkim musimy mieć pomysł, który zamienimy w scenariusz. Mimo braku dialogów niezbędne jest jego posiadanie. Następnie musimy doskonale znać swój sprzęt, nauczyć się podstawowych zasad nagrywania oraz rodzajów kadrów, a kiedy przyjdzie pora na nagrywanie musimy być cierpliwi. Istnieje duża szansa, że będziemy proces powtarzać kilkukrotnie. Kiedy uda się nam nagrać materiał należy przejść do edycji. Niekiedy będą to bardzo proste procesy jak przyspieszenie, poprawa balansu bieli, kontrastu i wyrazistości barw, a innym razem możemy pomyśleć o czymś rozbudowanym.

Jak możemy zauważyć produkcjami filmów krótkometrażowych poklatkowych jest również bardzo ciekawym i pouczającym wyborem. Nie tylko uczymy się obsługi kamery, ale również programów do edycji oraz najważniejszych pojęć przy nagrywaniu. Ten początkowy etap pozwoli nam w przyszłości stworzyć o wiele lepsze produkcje.