Profesjonalne czyszczenie separatorów

Na kolacji z Kingą – czyli moją nową dziewczyną – było dość drętwo. Nie mieliśmy za bardzo o czym rozmawiać, gdyż wszystkie ciekawe tematy zużyliśmy w drodze do restauracji. Dlatego zastanawiałem się nad jakimś interesującym tematem, gdy Kinga zapytała, co ostatnio robiłem w pracy. Wiedziała doskonale, że pracuję jako hydraulik, więc pytanie odrobinę mnie zdziwiło.

Czyszczenie separatora na wrocławskim rynku

czyszczenie separatorów wrocławMimo to zgodnie z prośbą zacząłem opowiadać o tym, co ostatnio robiłem. Zlecenie, jakie dostałem było dość nietypowe, gdyż rzadko kiedy mamy okazję czyścić separator tłuszczu. Jest to urządzenie którego budowa pozwala na oddzielanie cząstek tłuszczu od wody, dzięki czemu nie przenika on w głąb kanalizacji, gdzie mógłby tworzyć zatory i doprowadzać do zniszczeń różnego formatu. Dlatego jego czyszczenie jest tak ważne – gdy jest on wypełniony, to nie spełnia on odpowiednio swojej roli. Właściciel restauracji zamawiający usługę na szczęście dbał o to, by separator działał jak najlepiej, dlatego nie było żadnych dodatkowych z nim problemów. Wiedział też, jak ważne jest czyszczenie separatorów Wrocław jest starym miastem, więc rury biegnące pod większością miasta są już więc dość wiekowe. Odłączyliśmy więc wodę i wymontowaliśmy zbiornik tłuszczu, który opróżniliśmy do specjalnej beczki – musiał on zostać koniecznie zutylizowany, lecz o to dbała już nasza firma. Po opróżnieniu go wyczyściliśmy separator przy pomocy wody pod wysokim ciśnieniem i na powrót go podłączyliśmy.

Kinga wydawała się zaciekawiona moim opowiadaniem, dlatego kontynuowałem swoją opowieść o pracy – o innych zleceniach z innych dni, o ciekawych sytuacjach i o śmiesznych, nietypowych zdarzeniach. Od tego czasu często opowiadałem jej o pracy – na szczęście słuchała o niej chętnie, co mnie bardzo cieszyło.


Opublikowano

w

przez

Tagi: