Rodzaje obejm samozaciskowych

Istnieje kilka rodzajów zacisków stalowych, w tym ze stali nierdzewnej, stali tłoczonej i stali miękkiej. W tym artykule omówimy zaciski  ze stali nierdzewnej i zaciski ze stali miękkiej. Istnieją również różnice między stalą a żelazem, więc powinniśmy wiedzieć o tych materiałach przed dokonaniem ostatecznego zakupu. 

Czym charakteryzują się obejmy samozaciskowe?

specjalna obejma samozaciskowaPierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy zakupie zacisków ze stali nierdzewnej, jest rodzaj materiału, z którego są wykonane. Podczas gdy niektóre z nich są stemplowane gatunkiem stali nierdzewnej, inne po prostu mówią o stali nierdzewnej. W rezultacie określenie jakości kupowanego materiału może być trudne. Aby pomóc nam dokonać właściwego wyboru, rozważmy użycie magnesu do testowania właściwości magnetycznych swoich obejm. Stal nierdzewna może być podatna na korozję w niektórych środowiskach, w tym w wodzie morskiej. Obejmy metalowe występują w wielu odmianach. Jedną z nich jest specjalna obejma samozaciskowa. Istnieje wiele powodów, dla których warto z nich korzystać. Oto, co musimy wiedzieć. Tego typu obejmy są często stosowane w projektach budowlanych. Mogą być również używane w domu. Zaciski ze stali miękkiej są mocne i trwałe. Idealnie nadają się do trzymania ciężkich przedmiotów na miejscu, jednocześnie zapobiegając kontaktowi metalu z metalem. Obejmy ze stali prasowanej to doskonały wybór do zawieszania drutów i innych materiałów w konstrukcjach rusztowań.

Wykonane są ze stali ocynkowanej i nadają się do kołnierzy o grubości do 3/4”. Są dostępne w różnych rozmiarach i są dostarczane z otworami gwintowanymi lub niegwintowanymi. Obejmy ze stali tłoczonej znane są również jako „wiszące zaciski” i są często używane do zastosowań w rusztowaniach, takich jak platformy oświetleniowe.