Rzepy bez kleju

Mogłoby się wydawać, że najskuteczniejszym sposobem na łączenie ze sobą dwóch elementów jest klej. Jedna na rynku znajdziemy jeszcze inny sposób, który jest równie popularny co klej. Dodatkowo umożliwia łączenie i rozłączanie elementów.

Gdzie znajdziemy rzep samoprzylepny?

profesjonalne samoprzylepne rzepyJeżeli co skleimy klejem, to już tego nie rozłączymy bez widocznych śladów zniszczeń, a przecież niektóre rzeczy nie mogą być na stałe połączone. Jeżeli chcemy zamocować moskitierę nad łóżkiem, to nie przykleimy jej, a jedynie przypniemy czymś, co można łatwo odpiąć. Mogą to być guziki czy zatrzaski, ale skuteczniejsze będą profesjonalne samoprzylepne rzepy. Są one przede wszystkim tanie, trwałe i łatwo dostępne. Można je stosować w celu organizacji kabli, gdyż sprzedawane są w formie taśmy, którą można dowolnie docinać. Znajdziemy je w produktach dla dzieci do zabawy, gdyż są bezpieczne. Pluszowe zabawki czy ubranka dla misiów i lalek mają zastosowany rzep w celu łączenia dwóch lub więcej elementów. Należy dodać, że rzep może być jedno lub dwustronny i dostępny jest w wielu kolorach oraz szerokościach. Co do długości, to jest ona dowolna, ponieważ rzepy sprzedawane są na metry. Znajdują one zastosowanie w gospodarstwie domowym, kiedy na przykład chcemy zamontować zasłony na karniszu czy zastosować dekoracyjne upięcie materiału z niewidocznym zapięciem. W samochodzie przy pomocy tego systemu połączeń, mogą być  montowane okładziny wewnętrzne na przykład w bagażniku. Jest to bardzo tani produkt i łatwo dostępny.

Określenie samoprzylepny może być mylące, ponieważ rzep nie wykorzystuje kleju, a jedynie specjale dwie powierzchnie, które razem idealnie do siebie przywierają, tworząc mocne wiązanie. Najczęściej jest to z jednej strony plusz, a z drugiej maleńkie haczyki.