Siatka przeciw ptactwu

 

W kamienicach czy blokach, mieszkańcy bardzo często mają balkony, które są wykorzystywane na różne sposoby. Domowa suszarnia, ogródek czy miejsce do relaksu, to główne zastosowania balkonu. Jednak bywają też na nich niechciani lokatorzy.

Jak się pozbyć ptaków z balkonu?

siatka na balkon przeciw gołębiomChyba nikt nie chciałby, aby na jego balkonie zagnieździły się gołębie czy inne ptactwo, które jest dość głośne i pozostawia po sobie śmierdzące odchody. Jeżeli zauważymy, że ptaki zaczynają często odwiedzać nasz balkon i znosić na niego różne materiały budowlane typu gałązki i trawę, to nie ma na co czekać, bo niebawem pojawi się gniazdko z jajkami. Najlepszym sposobem na pozbycie się problemu z ptakami jest  siatka na balkon przeciw gołębiom, która jest niemalże niewidoczna, a bardzo skuteczna. Założenie siatki na balkonie zajmie nie więcej niż kilkadziesiąt minut i to bez użycia specjalistycznych narzędzi czy nawet gwoździ lub śrub. Jest ona łatwa w montażu i demontażu, a do tego nie pozostają po niej ślady. Ptaki od razu zmienią miejsce do przesiadywania, gdyż fizycznie nie będą miały możliwości znów usiąść na balkonie. W zależności od gatunku ptaków jakie odwiedzają nasz balkon, można dobrać siatkę o odpowiedniej wielkości oczek, które mogą mieć średnicę dziewiętnaście, dwadzieścia pięć i pięćdziesiąt milimetrów. Można ją kupić na metry, zatem nie ma obawy, że zostanie nam spory kawałek siatki, gdyż przed zakupem musimy zmierzyć balkon. Cena za metr bieżący to około kilkanaście złotych.

Jeżeli chcemy się pozbyć ptaków z okna czy balkonu z dnia na dzień, to najlepsza będzie siatka z polietylenu, która jest bezpieczna i wytrzymała. Dostępna jest w kilku kolorach (srebrny, niebieski, czarny) i szerokościach, zatem bez problemu ją dopasujemy do naszego balkonu