Silikonowe separatory na haluksy

Haluksy dotyczą dużej części populacji. Są określane mianem choroby cywilizacyjnej. Częściej z tym problemem borykają się kobiety. Panowie chorują w mniejszym stopniu. Zwykle deformacja dotyka obu stóp i utrudnia funkcjonowanie w życiu codziennym. Silikonowe separatory na haluksy pozwalają na bezbolesne chodzenie.

Oferta separatorów na haluksy

separatory na haluksyW sklepach medycznych oraz aptekach znajdziemy separatory na haluksy. Są to produkty, które chronią bolesne miejsca oraz wymuszają prawidłowe ułożenie stopy. Zostały wykonane z miękkiego i elastycznego silikonu. Często połączone są z osłonka na haluksy dzięki czemu doskonale spełniają wspomniane wyżej dwa zadania. Idealnie chronią oraz wymuszają fizjologiczne ułożenie stopy. Korekcja położenia dużego palca obu stóp sprawia, że możemy włożyć ulubione buty, a chodzenie nie powoduje bólu oraz uszkodzeń mechanicznych skóry na przykład otarć. Separatory nie kosztują dużo i są produktami wielokrotnego użytku. Wystarczy umyć je pod strumieniem ciepłej wody. Dodać mydło, a następnie wysuszyć. Dzięki temu utrzymamy je w czystości, unikniemy nieprzyjemnego zapachu i będziemy mogli wykorzystać je po raz kolejny. Najważniejsze, aby pamiętać, że separator należy nosić przez co najmniej osiem godzin dziennie. Po czternastu dniach powinnyśmy zauważyć znaczną poprawę. Bez wątpienia warto wypróbować dostępne w sprzedaży separatory, ponieważ umożliwiają swobodne poruszanie się.

Decydując się na walkę z haluksami należy wybrać produkty najlepszej jakości, które staną się gwarancją naszego zadowolenia. Silikonowe separatory doskonale chronią naszą skórę przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz wymuszają prawidłowe ułożenie stóp. Dzięki temu nie odczuwamy bólu podczas chodzenia i nie musimy rezygnować z ulubionych butów.