Skuteczna maska FFP3

Zanieczyszczenie powietrza z roku na rok staje się coraz większe, przez co trzeba stosować odpowiednie środki ochrony, aby przed nim się zabezpieczyć. Jeżeli już musimy wyjść z domu, kiedy na zewnątrz są przekroczone normy jakości powietrza, to warto zakładać maskę.

Jakie maski chronią przed smogiem?

Maseczka z filtrem FFP3Obecnie smog jest jedną z najczęstszych przyczyn chorób układu oddechowego, a nawet zgonów. Największy problem mają duże miasta, w których zanieczyszczenia są największe. W dni, kiedy w znaczący sposób przekroczone są poziomy alarmowe różnych zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu, władze miasta zamykają szkoły i przedszkola i zalecają wszystkim zostanie w domu. Jeżeli już musimy wyjść, to najlepszą ochroną będzie maseczka z filtrem FFP3, ponieważ chroni przed zanieczyszczeniami, ale również przed bakteriami i wirusami. Takie rodzaje masek noszą pracownicy służby zdrowia, ponieważ jako jedyne chronią w dziewięćdziesięciu dziewięciu przecinek dziewięćdziesięciu dziewięciu procentach przed zakażeniem się koronawirusem. Maska składa się z profilowanej części wykonanej ze specjalnej włókniny, filtra zamontowanego na stałe, uszczelki nosowej i gumek ułatwiających jej noszenie. Warunkiem koniecznym, aby maska spełniała swoje zadanie i chroniła nas niemalże w stu procentach jest jej właściwe noszenie. Musi dokładnie przylegać do naszej twarzy, aby wdychane powietrze przechodziło przez filtr, a nie przez szczeliny między maską, a twarzą. Obecnie możemy ją kupić w każdej aptece.

Choć władze państwa nie nakazują noszenia konkretnego modelu maski, to najlepiej wybierać model FFP3, ponieważ jest uznawana za najskuteczniejszą. Zapewnia najwyższą ochronę i jest wielorazowa, po zastosowaniu odpowiedniej dezynfekcji po każdym zdjęciu z twarzy.