Soczewki kontaktowe zamiast okularów

Ludzie mają problemy z oczami, niemalże od samego początku istnienia świata. W starożytności ludzie mający wadę wzroku, mieli duży problem, gdyż nie było na ten problem żadnego rozwiązania. Dopiero w X wieku zaczęły powstawać pierwsze przyrządy, które możemy uznać za okulary. Współcześnie okulary zaczynają być zastępowane przez soczewki

Szkła kontaktowe czy okulary

soczewki kontaktoweDla wielu osób które mają wadę wzroku, okulary są ich nieodłącznym towarzyszem, dzięki któremu swobodnie widzą. Powinni zatem być zadowoleni z tego że mają taką możliwość. Aczkolwiek, noszenie okularów, mimo że ułatwia codzienne funkcjonowanie, bywa uciążliwe. Na przykład: okulary parują, mogą spać nam z nosa i się rozbić. Na szczęście, coraz częściej można okulary zastąpić niewidocznymi soczewkami. Takie soczewki kontaktowe są mało widoczne dla innych, także nie powinny łatwo wypaść nam i się potłuc. Cena soczewek jest przystępna, tak więc praktycznie każdy z nas może sobie na nie pozwolić. Aczkolwiek soczewki kontaktowe, to nie same przyjemności. Przed spaniem powinniśmy odkładać je do pojemnika ze specjalnym płynem – a to może być uciążliwe np. podczas wyjazdów. Podczas aplikacji soczewek, która wbrew pozorom jest szybka i łatwa należy mieć czyste ręce, gdyż zanieczyszczenia mogą podrażnić naszą spojówkę,a to z kolei może skończyć się zapaleniem spojówek, a to nieprzyjemna dolegliwość.

Podsumowując, jeżeli bez okularów nie jesteśmy w stanie funkcjonować, ale nie chcemy ciągle mieć czegoś na nosie, powinniśmy zdecydować się na soczewki. Dzięki soczewkom będziemy widzieć jak w okularach, jednakże nie będziemy ich czuć. Największą zaletą szkieł kontaktowych jest to, że ich nie widać oraz to, że bardzo trudno je zgubić, co w przypadku okularów jest bardzo łatwe.


Opublikowano

w

przez

Tagi: