Sól do uzdatniania wody

Bardzo lubię podróżować po świecie. Staram się jednak podróżować w taki sposób, aby jak najmniej wpływać na środowisko naturalne. Raczej nie odwiedzam kurortów, podróżuję bardzo budżetowo. W plecaku mam zawsze zapakowane najpotrzebniejsze rzeczy, tak, aby być samowystarczalna, na wypadek gdybym na przykład musiała nocować pod gołym niebem.

Tabletki do uzdatniania wody

sól tabletkowana do uzdatniania wodyTakie podróżowanie to prawdziwa przygoda, która naprawdę dodaje człowiekowi pewności siebie. Aby być na wszystko przygotowana, zawsze mam przy sobie latarkę, śpiwór, żelazny zapas suchego pożywienia. Wody ze sobą nie noszę, ponieważ byłoby to zbyt ciężkie, ewentualnie jakąś malutką buteleczkę. Piję tam, gdzie się zatrzymuję, a jeśli przez dłuższy czas nie natykam się na siedziby ludzkie, także sobie radzę. Zawsze bowiem mam przy sobie coś, co nazywa się sól tabletkowana do uzdatniania wody. Jest to doprawdy wspaniały wynalazek i dzięki niemu nie boję się, że gdzieś umrę z pragnienia. Gdziekolwiek bowiem znajdę źródło wody, której nie jestem do końca pewna, wyjmuje moje magiczne tabletki i już po chwili mam pyszną wodę do picia. Taka sól jest bardzo skuteczna, doskonale oczyszcza wodę ze wszystkich zanieczyszczeń, potencjalnych drobnych organizmów i dzięki temu woda jest bezpieczna do picia. Uważam, że w każdym domu przydałaby się taka sól, lepiej być przygotowanym na wypadek na przykład jakiejś przerwy w dostawie wody i tym podobnych. Jest to bardzo niewielki wydatek.

Warto jest posiadać w domu czy w podróży tabletki do uzdatniania wody, które w każdym miejscu zabezpieczą nas przed brakiem odpowiedniej do picia wody. Jest to niewielki wydatek, w bagażu zajmują one bardzo mało miejsca, a mogą być naprawdę przydatne w nagłym wypadku. Lepiej być zawsze przygotowanym.