Spływy kajakowe organizowane w Pomiechówku i okolicach

 

Są osoby, które uwielbiają wakacje z dawką adrenaliny. Dreszczyk emocji można poczuć, wybierając się na spływ kajakowy rzeką Wkrą. Takie spływy organizowane są w różnych miejscowościach, przez które przepływa rzeka. Jedną z takich miejscowości jest Pomiechówek.

Instruktaż z zakresu bezpiecznego pływania kajakiem

kajaki PomiechówekNie trzeba się martwić o transport kajaków i osób (w przypadku zorganizowanych grup, które chcą zapisać się na spływ). Organizatorzy przewożą sprzęt (który również wypożyczają), a także osoby, które będą brały udział w spływie (za odpowiednią dopłatą). Spływy zaczynają się od porannej zbiórki. Zazwyczaj zbiórka rozpoczyna się o godzinie 9 rano. Spływ może zacząć się w różnych miejscowościach, zależnie od wyboru trasy spływu. Zbiórka może znajdować się w Łomnie. Dopiero później sprzęt wraz z uczestnikami spływu jest przewożony w określone miejsce. Jeśli chodzi o kajaki Pomiechówek, to spływy najczęściej rozpoczynają się w Glinojecku. Zanim jednak rozpocznie się spływ, trzeba przejść odpowiednie szkolenie. Instruktaż prowadzony jest przez organizatorów spływu kajakowego. Chodzi o to, by każdy uczestnik wiedział, jak bezpiecznie i prawidłowo pływać kajakiem po rzece. Wbrew pozorom kajaki nie są wywrotne i trzeba się bardzo postarać, by wpaść do wody. W razie czego każdy uczestnik jest zabezpieczony kamizelką ratunkową. Spływ kajakowy trwa zazwyczaj ok. 4h. W czasie spływu, na trasie, organizowana jest krótka przerwa.

W jej czasie uczestnicy spływu kajakowego mogą się posilić i rozprostować kości. Po zakończeniu spływu sprzęt jest klarowany. Dodatkowo trzeba posprzątać miejsce postojowe. Na końcu trasy czekają pojazdy transportujące sprzęt (kajaki, wiosła) oraz uczestników spływu. Warto poświęcić jeden dzień wakacji na spływ, który na pewno zostanie w pamięci na długo.