Sprawa rozwodowa nigdy nie będzie przyjemna

Dwa lata temu rozwiodłam się i muszę przyznać, że rozwody niewiele mają wspólnego z tym, co widzimy w telewizji. Jednak w moim przypadku sprawa rozwodowa trwała ponad półtora. Mój wtedy jeszcze mąż starał się co chwilę rzucać mi kłody pod nogi. Dopiero wtedy zrozumiałam, jak ważna jest rola adwokata w takiej sytuacji.

Poradziłam jej w sprawach rozwodu

sprawy rozwodowe gdyniaNiedawno moja młodsza siostra oznajmiła mi, że chce się rozwieźć. Zmartwiłam się, ponieważ wcześniej nie mówiła nic o problemach w małżeństwie. Poradziłam jej jednak, żeby znalazła adwokata, którego specjalnością są sprawy rozwodowe Gdynia wbrew pozom nie jest małym miastem, więc miała spory wybór, jeśli chodzi o prawników. Jak się okazało, Anka nie powiedziała nic swojemu mężowi o planach, więc był bardzo zaskoczony, kiedy dostał dokumenty rozwodowe. Moja siostra dopiero wtedy powiedziała mi, że regularnie ją zdradzał, a ona nie chciała przechodzić przez to samo kolejny raz. Bała się, jak zareaguje na tą wiadomość, dlatego też poprosiła adwokata, żeby zajął się wszystkim. Ze swoim mężem kontaktowała się przez prawnika, ale z tego co mi opowiadała to i tak nie było zbyt ciekawie. Mimo to adwokat mojej siostry, kiedy zaczynała panikować, cierpliwie tłumaczył jej postępowanie i uspokajał. Pokazało mi to, że prawnik musi być też dobrym obserwatorem, jak i słuchaczem, żeby w porę zareagować. Przyznam się wam szczerze, że kiedyś nawet rozważałam pójście na prawo, ale ostatecznie zrezygnowałam, stwierdzając, że to nie był zawód dla mnie.

Moim zdaniem praca adwokata wcale nie jest oczywista i łatwa, jak mogłoby się nam wydawać. To często pracowanie poza godzinami otwarcia kancelarii adwokackiej. Ponadto nie wiem, czy byłabym w stanie nie myśleć o pracy, kiedy byłabym w domu, ze swoją rodziną. Z resztą nie każdy potrafi oddzielać życie zawodowe od prywatnego.