Sprawdzona komora tlenowa

Nie każdy wie, że leczenie różnych chorób i dolegliwości w komorach barycznych, to hiperbaria tlenowa. W normalnych warunkach, dostarczenie tlenu do organizmu jest ograniczone poprzez ukrwienie poszczególnych części ciała.

Jak przebiega zabieg w komorze hiperbarycznej?

komora hiperbaryczna poznańNasze płuca nieustannie pracują, wdychając i wydychając powietrze, ale mają też ograniczone możliwości, pod względem pojemności. Ludzie, przeważnie nie wykorzystują w pełni ich możliwości, ponieważ nie jest im to potrzebne. Nie mniej jednak, na pewno trenowaniem i zwiększaniem wydolności płuc się zajmują sportowcy, gdyż dla nich to bardzo ważny czynnik. Co istotne, ilość wdychanego tlenu, wpływa na poziom saturacji, czyli natlenienia krwi w organizmie. Im jest ona wyższa, tym lepiej, gdyż możemy funkcjonować na najwyższym poziomie. W warunkach codziennym, nie możemy się maksymalnie dotlenić, z uwagi na barierę przenikalności. Jednakże można ją pokonać poprzez podwyższone ciśnienie, które panuje w komorze barycznej. Jest to szczelnie zamknięta przestrzeń, w której pacjenci są poddawani tlenoterapii. Jeżeli jest nam potrzebna komora hiperbaryczna Poznań jest miejsce, w którym znajdziemy ich kilkanaście. Znajdują się, przede wszystkim, w centrach rehabilitacyjnych, ośrodkach szkoleniowo – rekreacyjnych czy też w prywatnych gabinetach lekarskich. W trakcie zabiegu, pacjenci mogą leżeć, stać lub siedzieć, w zależności od modelu komory. Przez około trzydzieści – sześćdziesiąt minut, wdychają czysty tlen pod trzy razy wyższym ciśnieniem.

Jak można zauważyć, przebieg terapii w komorze hiperbrycznej jest bardzo prosty i nie wymaga niczego, ponad głębokie wdychanie powietrza. W celu osiągnięcia zadowalających efektów, lekarze zalecają wykonanie przynajmniej dziesięciu zabiegów.