Sprawdzona maska z filtrem

Początek pandemii był trudny dla każdego z nas. To było wydarzenie bez precedensu, które wymusiło zastosowanie innowacyjnych rozwiązań względem każdego z nas. Jednym z takich rozwiązań ochronnych było noszenie maseczek.

Jaki filtr jest najlepszy w maseczkach?

przydatna maska z filtrem ffp3Jeszcze do niedawna każdy z nas musiał nosić maseczkę na twarzy, aby wejść do sklepu

to wygodne, ale za to konieczne, gdyż tylko w taki sposób można chronić nasze drogi oddechowe przed zakażeniem. Jednakże nie chodzi tu o pierwszą lepszą maseczkę, a skuteczną, która posiada stosowny filtr. Na pewno jest przydatna maska z filtrem FFP3, który wykazuje skuteczną ochronę dróg oddechowych na poziomie ponad dziewięćdziesięciu dziewięciu procent. To obecnie najskuteczniejsza maska na rynku, która chroni nas przed wszelkimi wirusami, bakteriami, pyłami zawieszonymi czy alergenami. Maskę FFP3 noszą lekarze, pielęgniarki i wszystkie osoby pracujące w szpitalach, a już w szczególności na oddziałach zakaźnych czy tam gdzie istnieje duże ryzyko zakażenia wirusem. Maska w całości jest wykonane ze specjalnej, wielowarstwowej włókniny, która jest delikatna w dotyku i zatrzymuje różne zanieczyszczenia o dużych cząsteczkach. Jednakże sercem maski jest skuteczny filtr, który wyłapuje wszelkie rodzaje baterii i wirusów, maleńkich pyłów zawieszonych PM2,5 oraz PM10 czy nawet niweluje nieprzyjemne zapachy. Dzięki uszczelkom nosowym i regulowaną gumką, można ją bez kłopotu dopasować do kształtu twarzy.

Na rynku znajdziemy wielu producentów masek ochronnych, chirurgicznych czy bawełnianych. Jednakże najskuteczniej nas chronią maski z filtrem FFP3, ponieważ zatrzymują niemalże sto procent wszelkich bakterii i wirusów, które stanowią niewidzialne zagrożenie.