Sprawdzone siatki na ptaki

Ptaki takie jak gołębie, nie są niczym nadzwyczajnym w miastach, ponieważ to ich główne miejsce pobytu. Szczególnie sobie upodobały Balkony i okna, skąd są systematycznie przepędzane. Jednakże takie działanie jest krótkoterminowe, bo one prawie zawsze wracają.

Czy siatki przeciw ptakom są skuteczne?

niezawodne zabezpieczenia przeciw ptakomOsoby, które notorycznie muszą walczyć z niechcianym ptactwem, coraz częściej decydują się na zastosowanie stałego zabezpieczenia. Najczęściej są to specjalne siatki, które można założyć na oknie, balkonie, werandzie czy też na filarach lub gzymsach. Ich niewątpliwą zaletą jest materiał z jakiego są wykonane, ponieważ charakteryzuje się on duża wytrzymałością i odpornością na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych takich jak promieniowanie słoneczne, deszcze, wahania temperatur czy też mocny wiatr. Niezawodne zabezpieczenia przeciw ptakom są dziś powszechnie stosowane, gdyż nie wymagają niszczenia elewacji budynku. Siatki montuje się wykorzystując elementy balkonu lub też zahacza się ją o specjalne haczyki, które można przykleić do różnych powierzchni. Wbrew pozorom jest to trwały montaż, który pozwala na wieloletnie użytkowanie siatki. W sklepach dostaniemy ja w kilku wersjach kolorystycznych, które można dopasować do elewacji. Jeżeli chodzi o zakup siatki, to kupuję się ją na metry w cenie od piętnastu do dwudziestu złotych, zatem całościowy kosz zależy od metrażu balkonu czy okna. Jeżeli chodzi o rozmiar oczek w siatce, to są dostępne różne rozmiary, aby dopasować je do gatunku ptaków.

Przeważnie największy problem sprawiają gołębie, których jest najwięcej w dużych miastach. Z tego względu mieszkańcy coraz częściej sięgają po różne zabezpieczenia, które mają na celu odstraszyć lub też fizycznie uniemożliwić ptakom przedostanie się na balkon.