Stara skrzynka w nowej odsłonie

 

Są pewne przedmioty, które zmieniają swoje przeznaczenie lub zyskują dodatkowe. Szczególnie w dzisiejszych czasach nasza kreatywność nie zna granic. Weźmy na przykład sztukę dekoracji wnętrz, która wykorzystuje nietypowe rzeczy jako element aranżacji pomieszczenia. Nowe życie dostają więc słoiki, stare garnki, wiaderka a nawet skrzynki. 

Odnowione skrzynki w naszych domach

skrzynki dekoracyjneSztuka aranżacji wnętrz to nie tylko profesjonalny zawód. Coraz więcej osób zajmuje się tą tematyką z czystej pasji, będąc amatorami głównie dekorowania wnętrz. W przeciągu ostatnich kilkunastu lat pojawiła się całkowita dowolność w aranżacji pomieszczeń. Mieszanie stylów jest czymś na porządku dziennym. Warunek jest tylko taki, żeby stworzyć spójną całość. W celach dekoracyjnych wykorzystuje się mnóstwo przedmiotów, które wcześniej miały zupełnie inne przeznaczenia. I tak stare wiadra stają się doniczkami, a skrzynki do warzyw dekoracyjnym elementem do przechowywania różnych drobiazgów. Takie popularne skrzynki dekoracyjne stały się hitem ostatnich lat, W Internecie krąży mnóstwo artykułów i filmików o tym, jak ze starej, podniszczonej skrzynki, stworzyć atrakcyjny element dekoracyjny. Przy odnawianiu skrzynek bardzo przydaje się technika decoupage. Bardzo często skrzynki malowane są białą farbą akrylową, na którą nanosi się jakieś atrakcyjne wzory. Taka skrzynka jest nie tylko ozdobą domu, ale też wygodnym miejscem do przechowywania zabawek czy przedmiotów codziennego użytku.

Wiele przedmiotów w dzisiejszych czasach zyskuje nowe życie i przeznaczenie. Bardzo dużo rzeczy wykorzystuje się w celach dekoracyjnych. Takim przykładem, ostatnio bardzo na topie, są drewniane skrzynki, którą się odmalowuje i dekoruje. Stają się one atrakcyjnym elementem wyposażenia wnętrz.