Stymulowanie wzrostu rośliny

 

Z pewnością o uprawie roślin najwięcej wiedzą ogrodnicy i rolnicy, ale jeżeli będzie stosować ich metody we własnych ogródku, to z pewnością nasz kwiaty i warzywa będą okazałe. Właściwa pielęgnacja, wzmacnianie i odżywianie są podstawą.

Jak stosować biostymulatory wzrostu roślin?

tor wzrostu roślin” width=”187″ height=”125″ />Sadzonka posadzona w jałowej ziemi nie wyda plonów, a najprawdopodobniej szybko padnie, ponieważ bez dostępu do odpowiednich składników odżywczych. Rośliny pod tym względem niczym się nie różnią od ludzi, ponieważ też zażywamy witaminy i minerały oraz każdego dnia dostarczamy sobie odpowiednich składników odżywczych, aby móc się właściwie rozwijać. W przypadku roślin stosuje się odpowiednie nawozy oraz bardzo często także biostymulator wzrostu roślin, który działa jak maksymalnie skoncentrowana odżywka. W zależności od pielęgnacji, kwiaty mogą mieć dużo pąków lub też nie, gdyż zależy to od warunków w jakich rosną. Stosując biostymulator wzrostu, dajemy roślince szanse na stanie się znacznie większą i silniejszą. W składzie stymulatorów znajdziemy przede wszystkim naturalne składniki takie jak witaminy, minerały, roślinne hormony czy organiczne związki. Przyczyniają się one do wzmocnienia systemu korzeni, większych liści ułatwiających fotosyntezę, dorodniejszych i smaczniejszych plonów, a także zwiększają odporność roślin na działanie szkodników i różnych chorób. Biostymulatory najczęściej są wykorzystywane w sadownictwie i ogrodnictwie, ale można je stosować także we własnym domu czy ogródku.

Na rynku znajdziemy stymulatory wzrostu roślin różnych producentów, które nieco różnią się składem, ale oferują takie samo działanie. Najczęściej aplikuje się je bezpośrednio do gleby, w której rosną lub wciera się preparat w liście rośliny. Są one całkowicie bezpieczne.