Szparunki do nowoczesnego motocykla

Szparunki to bodaj najstarszy rodzaj dekoracji motocykli, obecny w maszynach sportowych czy drogowych od początku ich istnienia. W zależności od wersji mogą to być naklejki nakładane na powierzchnię motocykla, lub nawet inkrustacje, które wykonywane są na najbardziej customowych czy luksusowych motocyklach.

Najlepsze szparunki do dekoracji motocykla

najwyższej klasy szparunki motocyklowePierwsze szparunki jakie wykorzystywano w motocyklach miały na celu zamaskowanie miejsc w których łączone były elementy maszyny, a które nie wyglądały zbyt estetycznie w bardzo wielu przypadkach. Ozdoby były więc nanoszone w przerwach pomiędzy elementami, od czego wzięły swoją nazwę, i z racji imponującego wyglądu zaczęły być z czasem coraz szerzej wykorzystywane. Obecnie, najwyższej klasy szparunki motocyklowe są aplikowane na powierzchnię chemicznie, i są często substancjami które wykazują się ogromną odpornością i niesamowicie imponującym wyglądem. W niższym przedziale cenowym popularne są naklejki motocyklowe, które wykorzystywane są dokładnie tak samo jak szparunki malowane, aczkolwiek należą do łatwiejszych do naniesienia. Wśród motocyklistów posiadających maszyny wysokiej klasy, natomiast, częstym zabiegiem jest nanoszenie farb o metalicznych kolorach lub bardzo jaskrawym odcieniu na obudowy czy pomiędzy części ramy lub osłon.

Szparunki można dostać w wielu różnych zakładach motocyklowych jako gotowe zestawy do samodzielnej aplikacji na powierzchnię maszyny. W renomowanych warsztatach motoryzacyjnych pracują również artyści, wykonujący całkowicie customowe wersje szparunków na dowolny model motocykla na zamówienie. Takie dekoracje są najczęściej całkowicie unikalne i charakterystyczne, będąc niejako znakiem rozpoznawczym konkretnej maszyny należącej do konkretnego motocyklisty.


Opublikowano

w

przez

Tagi: