Sztyblety – niezbędne w jeździectwie

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynamy swoją przygodę z jeździectwem, czy jesteśmy już profesjonalistami – niektóre elementy wyposażenia w jeździe konnej musi mieć każdy. W grupie niezbędnych przyborów znaleźć można przede wszystkim elementy ubioru, między innymi kaski, czy sztyblety.

Jak wybrać odpowiednie sztyblety?

sztyblety hippicaSztyblety to skórzane buty na płaskiej podeszwie, o cholewce sięgającej za kostkę, przeznaczone do jazdy konnej. Buty takie muszą być przede wszystkim trwałe. Sklepy prześcigają się w oferowaniu zainteresowanym klientom coraz wyższej jakości wyrobów skórzanych. Odpowiednie obuwie ma nam pomóc w bezpiecznej jeździe i stabilnym utrzymaniu się w siodle. Mocniejszą przyczepność zapewnią nam sztylpy (lub czapsy) – dodatkowe ochraniacze na łydki, mocowane do buta zapięciem lub gumką. Dbajmy o dobrą jakość akcesoriów do jazdy konnej – nie chodzi tu jedynie o jakość produktu, ale i nasze zdrowie. Jazda konna to czasem niebezpieczny sport – odpowiednie buty zapewnią nam większą ochronę. to gwarancja obuwia z dobrych gatunkowo materiałów i wysokiej jakości ich wykonania. Przeglądając ofertę sklepu możemy znaleźć buty wytrzymałe i komfortowe – z miękkiej, ale trwałej skóry. Boczne wstawki z elastycznego materiału i wyściółka buta z delikatnej skóry zapewnią nam wygodę podczas noszenia. Przy czym buty są eleganckie i ładnie się prezentują, wybór koloru pozwoli nam dopasować obuwie do swoich potrzeb i swojego stylu.

Jazda konna to piękny i fascynujący sport, bywa jednak niebezpieczny. Kaski i buty najwyższej jakości będą służyć przez lata i zapewnią odpowiednią ochronę. Stabilna pozycja w siodle to minimalizacja ryzyka upadku. Zadbajmy też nie tylko o swój ubiór, ale o akcesoria dla naszego rumaka – niech te też pochodzą ze sprawdzonych sklepów.