Szybie testy na covid

 

Każdego dnia na koronawirusa zapada kilkadziesiąt tysięcy ludzi, którzy poddają się badaniom laboratoryjnym. Wynik pozytywny takiego testu oznacza rozpoczęcie kwarantanny, która trwa obecnie siedem dni. Jednak to nie jedyny sposób na wykonanie testu.

Jak wyglądają testy na koronawirusa?

covid cena warszawaJest wiele chorób, które można jednoznacznie potwierdzić na podstawie widocznych objawów. Jednak koronawirus do nich nie należy, ponieważ objawia się identycznie jak popularna grypa czy przeziębienie, dlatego jego rozróżnienie musi nastąpić poprzez specjalny test. Obecnie stosowane są trzy rodzaje testów na wykrycie koronawirusa. Jest to badanie genetyczne metodą molekularną na podstawie wymazu z nosogardzieli, test kasetkowy (immunochromatograficzny), do którego materiał również jest pobierany z nosogardzieli i z próbki krwi metodą immunochemiczną. Dwie pierwsze metody mają na celu wykrycie wirusa w organizmie pacjenta, a ostatnia ma określić obecność przeciwciał, które wskazują, że choroba była przebyta. Jeżeli chcemy mieć wykonany diagnostyczny test na covid cena Warszawa jest miastem, w którym jest to możliwe w każdym punkcie prowadzącym badania na koronawirusa. Jeżeli wykonany z własnej inicjatywy, to zapłacimy za niego kilkaset złotych, natomiast otrzymując skierowanie od internisty, mamy zagwarantowane bezpłatne badanie, gdyż jego koszt pokrywa Narodowy Fundusz Zdrowia. W aptekach znajdziemy znacznie tańsze testy antygenowe, które kosztują od dwudziestu do około osiemdziesięciu złotych.

Na pewno najdokładniejsze są testy genetyczne, gdyż tu margines błędu jest bliski zeru. Najgorzej wypadają testy na covid, które za niewielkie pieniądze można kupić w aptece, a nawet coraz częściej w różnych sklepach. Niemniej jednak wszystkie są w stanie wykryć obecność wirusa.

Więcej informacji na stronie: borlamed.pl