Tablet medyczny ułatwia opiekę nad chorymi

 

Nieustannie rozwijająca się technologia zapewnia innowacyjne rozwiązania w każdym aspekcie życia. W medycynie również powstaje wiele nowych urządzeń, które pomagają w leczeniu pacjenta. Coraz więcej szpitali posiada mobilny sprzęt do nadzorowania przebiegu choroby.

Korzyści jakie daje tablet medyczny

Tablety medyczneSystemy informatyczne pozwalają na zintegrowanie sieci całego szpitala. Do leczenia pacjenta są wykorzystywane tablety medyczne, gdzie wpisywane są dane na temat hospitalizacji chorego. Tak jak w przypadku tradycyjnej karty leczenia wpisywanie są tam wyniki badań, dawkowanie leków, przebieg konsultacji. Pacjent posiada opaskę z kodem identyfikacyjnym, co zapewnia szybki dostęp do danych o jego leczeniu. Może też to ograniczyć koszty związane z wydrukiem kart. Lekarz możliwość szybko zapoznać się przebiegiem leczenia. Wszystkie dane zapisywane są na centralnym serwerze. Tablety znajdują się przy łóżku chorego, wprowadzone dane trafiają od razu na główny serwer szpitala. Każdy tablet zabezpieczony jest hasłem lub odciskiem linii papilarnych. Tablety mogą działać nawet do kilku dnia po całkowitym naładowaniu baterii. Tego typu sprzęt medyczny jest odpowiednio chroniony przed działaniem wody, środków dezynfekcji. Jest to duże ułatwienie dla personelu. Hospitalizacja pacjenta wiąże się z potrzebą wypełnianie dużej ilości formalności. W przypadku kart papierowych na temat leczenie, lekarz musi wprowadzać wszystkie dane zapisane w karcie do systemu informatycznego.

Korzystanie z tabletu medycznego wpływa na jakość obsługi nad chorymi. Personel medyczny ma więcej czasu na kontrolowanie procesu leczenia. Informacje medyczne w postaci elektronicznej są wysoce chronione. Nowoczesne rozwiązania informatyczne w placówkach opieki zdrowotnej pomagają znacząco obniżyć koszty, co często nie lada wyzwaniem.