Terapia małżeńska – czy naprawdę jest skuteczna?

Czy w waszych związkach zdarzają się kłótnie i sprzeczki, po których wychodzicie do wniosku, że powinniście się rozstać? Pewnie wiele par przez to przechodziło. Jednak należy się zastanowić nad tym z czego te kłótnie wynikają i jak możemy to naprawić.

Terapia małżeńska, czyli jak uratować swój związek

terapia małżeńska w PoznaniuBardzo często w małżeństwie po kilku latach a zdarza się nawet, że zaraz na początku pojawiają się problemy, z którymi nie potrafimy sobie poradzić. Dlaczego? Ponieważ komunikacja między małżonkami nie jest prawidłowa. To znaczy, że nie mówią konkretnie o co im chodzi tylko takimi pół słówkami, z których i tak nic nie wynika. Później jest już tylko gorzej. Kłótni jest coraz więcej a my zaczynamy dochodzić do wniosku, że takie życie nie ma dalej sensu i zastanawiamy się nad rozstaniem. Bardzo często popełniamy również inne błędy, których później bardzo żałujemy, ale czy ta nasza druga połówka będzie w stanie nam wybaczyć? Zanim jednak popełniamy jakiś błąd warto poszukać pomocy u specjalisty, który pomoże nam dojść do porozumienia i nauczy nas komunikowania się na nowo tak, aby nie było już między nami żadnych nieporozumień. Jeśli więc zależy nam na drugiej osobie i wierzymy w to, że ten nasz związek da się uratować to mów warto o niego zawalczyć? Przecież przystanie z terapii to nic złego jeśli chcemy nauczyć się rozmawiać z drugą osobą. Obecnie w Internecie można znaleźć wiele ofert psychologów, którzy zachęcają do tego typu spotkań, na których można sobie wyjaśnić wszelkie niejasne dla nas kwestie. Terapia małżeńska w Poznaniu jest naprawdę skuteczna.

Jest wiele par, które korzystały z pomocy specjalisty, ale wstydzą się do tego przyznać. Jednak to żaden wstyd korzystać z pomocy jeśli jej potrzebujemy. Przecież zrobiliśmy to po to, aby być szczęśliwym małżeństwem.