Trwały napęd do bram garażowych – Rzeszów

Wszystkie bramy automatyczne posiadają określony rodzaj czujników, które otwierają i zamykają drzwi w momencie, gdy chcemy wjechać na podjazd. Istnieje wiele rodzajów czujników, które mogą otworzyć bramę automatyczną. Ich zastosowanie uzależnione jest od konkretnych wymagań lub konstrukcji bramy. Które z nich są najtrwalsze i posłużą nam przez długie lata?

Rzeszów – wybór trwałych napędów do bram garażowych

trwałe napędy do bram garażowych w RzeszowieRadarowe czujniki ruchu, w które zostały wyposażone bramy mogą wykrywać osoby w określonym obszarze. Z tego powodu te czujniki ruchu nadają się jako aktywatory otwierania do bram automatycznych. Jedną z głównych wad tych czujników jest to, że nie mogą wykrywać obiektów nieruchomych. Czujniki ciśnienia to jedne z pierwszych czujników, które zostały wykorzystane do otwierania bram automatycznych. Czujniki te wykrywają zmiany ciśnienia/ciężaru na określonym obszarze podłoża z przodu i z tyłu bramy. Gdy limit wyzwalacza dla wagi zostanie zwiększony, drzwi zostaną otwarte. Największą zaletą czujników ciśnienia jest to, że utrzymują drzwi otwarte tak długo, jak osoba stoi/chodzi w pobliżu drzwi. Nie tylko zapobiega to zamykaniu się bramy, gdy konieczne jest jej otarcie, ale także ułatwia szybkie wejście/wyjście. Jeśli interesują nas tego rodzaju trwałe napędy do bram garażowych w Rzeszowie znajdziemy jednego z najlepszych dystrybutorów wysokiej jakości napędów. Nie tylko ten rodzaj napędu znajdziemy w jego ofercie. Większość bram automatycznych wykorzystuje obecnie czujniki optyczne lub czujniki ruchu, które są instalowane po bokach bramy. Czujniki te wykrywają ruch przed drzwiami. Na nadprożu zamontowana jest antena skierowana na zewnątrz i w dół. Wytwarza ona wiązkę mikrofalową, która wykrywa ruch. Czujniki optyczne są bardzo skuteczne, jednak mają jedną zasadniczą wadę – są przeznaczone wyłącznie do wykrywania ruchu. Jeśli więc osoba stoi nieruchomo, czujniki mogą nie otworzyć bramy.

Wybór napędów do bram garażowych jest naprawdę ogromny. Zanim zdecydujemy się na konkretny model koniecznie prześledźmy swoje potrzeby i oczekiwania względem nich. Dostosowanie napędu do własnych potrzeb da nam gwarancję z użytkowania automatycznych bram. Tylko dzięki temu docenimy właściwości, jakie się za nimi kryją.