Urlop w kajaku? Dlaczego nie

Wakacje spędzone aktywnie to świetny sposób na odpoczynek od codziennych obowiązków. Możliwości jest sporo, tym bardziej że wcale nie trzeba koncentrować się wyłącznie na sporcie. Przy okazji można przecież trochę pozwiedzać, a relaks po intensywnym dniu smakuje wyjątkowo. Do wyboru są na przykład rowery albo kajaki.

Kajakiem po Czarnej Hańczy

kajaki na Czarnej HańczyInfrastruktura rowerowa i kajakowa rozwija się w szybkim tempie, dlatego warto z niej korzystać. Popularność w wielu miejscach zyskują zwłaszcza kajaki. Spływ można zorganizować nad morzem, w górach czy na Mazurach. Popularną lokalizacją jest Suwalszczyzna, a Czarna Hańcza przez wielu oceniana jest jako jeden z najpiękniejszych szlaków kajakowych. Warto podkreślić, że kajaki na Czarnej Hańczy to propozycja dla młodszych i starszych miłośników tej aktywności, dla mniej oraz bardziej zaawansowanych. Korzystając z tej możliwości, jest szansa na przepłynięcie Kanału Augustowskiego czy zahaczenie o okoliczne jeziora. Można więc nie tylko cieszyć się aktywnie spędzonym czasem, ale także pięknymi widokami. Zejście na brzeg także warto rozważyć, po to, by trochę pozwiedzać, a na pewno jest co oglądać w okolicy. Decydując się na spływ po Czarnej Hańczy, można wybrać wiele wariantów, w tym jedno-, dwu-, a nawet wielodniowe. W pobliżu trasy znajdziecie noclegi, przystanie, bazę gastronomiczną. Jeżeli idzie o infrastrukturę, to nie ma się więc o co martwić. Wszystko dostaniecie na miejscu.

Oczywiście także wypożyczalnie sprzętu albo spływy organizowane przez okoliczne podmioty zachęcają do odwiedzin. Odcinki dla mniej zaawansowanych, także bardziej wymagające fragmenty rzeki sprawiają, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie. A czasu przeznaczonego na obcowanie z naturą nic nie zastąpi. Także dlatego, że macie możliwość skorzystania z plaż i miejsc do kąpieli.