Właściwości soku z buraka i jabłka

Świeże soki warzywne i owocowe posiadają wiele cennych witamin i minerałów. Wspomagają ponadto pracę wielu narządów i układu nerwowego. Korzystnie wpływają także na cerę, dzięki czemu osoby pijące je regularnie mogą długo cieszyć się zdrowiem i młodym wyglądem.

Zdrowy i smaczny sok

sok z buraka i jabłkaWielu ludzi nie wie, że czasem, by polepszyć swoje zdrowie wystarczy dodać do codziennych posiłków świeże soki z warzyw i owoców. Zawierają one tak wiele dobroczynnych substancji wspomagających procesy organizmu, że aż nie sposób wymienić ich wszystkich. Do jednych z najzdrowszych należy toksykująco na wątrobę, a także zapobiegają udarom mózgu i chorobom serca. Jeśli cierpimy na nerwicę lub mamy problemy ze snem, to napój buraczano-jabłkowy również będzie dla nas antidotum na przykre dolegliwości, ponieważ łagodzi objawy napięcia nerwowego, reguluje cykl snu, zapobiega depresji. Jest też napojem polecanym dla sportowców, ponieważ poprawia wydolność organizmu. Soki podane przed treningiem mogą korzystnie wpłynąć na rezultaty treningowe.

Przede wszystkim jednak sok jest pyszną i pełnowartościową przekąską, która z powodzeniem może zastępować owoc lub warzywo, a także mniej zdrowe słodycze. Oprócz tego posiada wspaniały i rześki smak, który orzeźwia ciało i umysł, a podany na ciepło może zastąpić wigilijny barszczyk.