Wpływ świec woskowych na układ oddechowy

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że świece mają ogromny wpływ na funkcjonowanie naszego układu oddechowego. Dlatego nie można spalać w domu czy mieszkaniu byle czego. Niestety większość świec, które dostępne są w sklepach, stworzone zostały z przetworzonej uprzednio parafiny.

Świece woskowe łagodzące astmę i alergię

świece z wosku pszczelego - sklepWystarczy tutaj wspomnieć o tym, że parafina pochodzi z produkcji ropy naftowej, aby domyślić się, jak wiele szkodliwych substancji będzie znajdować się w takich świecach. Zresztą wystarczy zapalić świecę parafinową, a później ją zgasić, by zobaczyć, ile dymu i sadzy przedostaje się do powietrza. Właśnie dlatego na polski rynek wróciły świece ekologiczne i naturalne. Wykonywane są one ze składników, z których powstawały pierwsze świece kilkaset lat temu! Mowa o pszczelim wosku. Takie świece z wosku pszczelego – sklep mają korzystny wpływ na ludzki układ oddechowy. Dlaczego? Otóż po zapaleniu świecy z wosku pszczelego różnicę odczują przede wszystkim te osoby, które cierpią na astmę, alergie układu oddechowego, a także problemy z zatokami. Objawy tych schorzeń nie będą już tak dokuczliwe. Oddech takich osób stanie się zdecydowanie łatwiejszy, a to wszystko dzięki regularnemu zapalaniu świec z wosku pszczelego w pomieszczeniach. Po zapaleniu czystej świecy woskowej np. w sypialni, sen z pewnością będzie o wiele lepszy i niezakłócony. Alergik przestanie kichać i kaszleć – to samo dotyczy astmatyków.

Osoby cierpiące na choroby zatok będą odczuwały znacznie mniejszy dyskomfort i ból w okolicy czołowej, a także ilość wydzieliny z nosa znacznie się zmniejszy. Trzeba jednak zapalić świecę z wosku pszczelego w sypialni na kilka godzin przed snem. Wtedy jej działanie będzie optymalne, a różnica na pewno zostanie zauważona. Zdarza się, że objawy chorobowe znikają całkowicie.