Wybór kosmetyków do codziennej pielęgnacji brody

Mężczyźni, którzy zapuszczają brodę, doskonale wiedzą o tym, że o zarost trzeba odpowiednio zadbać. Na polskim rynku znaleźć można wiele kosmetyków, dzięki którym broda będzie wyglądać zdrowo. Są nawet specjalne salony typu barber, w których mężczyźni mogą zadbać nie tylko o włosy na głowie, ale również o swój zarost.

Szampony, olejki, balsamy i woski, czyli kosmetyki do brody

apothecary 87Tak samo jak włosy na głowie, broda również potrzebuje regularnego oczyszczania. Najlepiej myć brodę codziennie w czasie kąpieli czy prysznica. Broda to miejsce szczególnie narażone na zanieczyszczenia – resztki z jedzenia, dym papierosowy i inne. Tylko regularne mycie brody i jej rozczesywanie zapewni piękny wygląd i wspaniały zapach zarostu. Bez wątpienia warto używać specjalnych szamponów do brody. Są to zwykle szampony do włosów skłonnych do przesuszania. Przesuszony zarost bardzo trudno ułożyć w jakikolwiek sposób. Dobry szampon apothecary 87 pomoże w utrzymaniu włosów w dobrej kondycji. To jednak nie wszystko. Samo mycie zarostu nie wystarczy, by cieszyć się unikalnym zarostem. Po umyciu brody warto nałożyć na włosy specjalny balsam. Balsamy zawierają wiele składników odżywczych. Najczęściej w balsamach znajdują się komponenty roślinne. Aby broda pięknie pachniała i układała się tak jak należy, trzeba stosować olejki do brody tej samej marki. Najlepiej mieć kilka olejków o różnych zapachach, by dobierać je odpowiednio do perfum.

Olejki mają w składzie różne komponenty zapachowe, więc każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Olejki sprzedawane są w niewielkich objętościach, ale już odrobina olejku pomoże w stylizacji brody. Oprócz szamponów, balsamów i olejków można stosować woski. Są nawet specjalne woski do wąsów, które ułatwiają ich ułożenie. Te wszystkie kosmetyki sprawią, że broda będzie wyglądać doskonale.